iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 9. 2013
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
2916
zhlédnutí

Události, komentáře

Kdo zaplatí Paskov? — Spor o Sýrii — Rozhovor s Efraimem Halevym — Opera Toufar

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kdo zaplatí Paskov?

  0:39 do playlistu

  Kdo zaplatí Paskov?
  Tři tisíce lidí na Ostravsku se bojí o práci. OKD chce na konci prosince 2014 uzavřít Důl Paskov. Firma tvrdí, že jedinou možností, jak fungování dolu prodloužit, je státní dotace čtyři až šest miliard korun. Odbory chtějí dál jednat s vedením firmy. A nevylučují ani stávku. Měl by stát chtít, aby se společnost OKD finančně podílela na útlumu těžby na dole Paskov? Má k tomu vůbec nějakou páku? A pokud ne, kdo útlum zaplatí? Hostem bude europoslanec Libor Rouček /ČSSD/ a místopředseda regionálního sdružení ODS Moravskoslezského kraje Pavel Drobil.

 • Rittig u výslechu
 • Telegraficky
 • Spor o Sýrii

  26:44 do playlistu

  Spor o Sýrii
  Sýrie předala Rusku údajné důkazy o odpovědnosti povstalců za srpnový chemický útok. A náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov prohlásil, že závěry inspektorů OSN jsou neúplné a zpolitizované. OSN kontruje: dokument je prý zcela jednoznačný. Do Moskvy se spojíme se zpravodajem ČT Miroslavem Karasem. Téma pak probereme s odborníkem na vojenskou toxikologii z Katedry radiologie, toxikologie a ochrany obyvatelstva Jihočeské univerzity v Českých Budejovicích Jiřím Patočkou.

 • Rozhovor s Efraimem Halevym

  40:57 do playlistu

  Rozhovor s Efraimem Halevym
  Čtrnáct let vedl izraelskou tajnou službu Mossad, dnes přednáší na konferencích po celém světě. Efraim Halevy byl hostem Fora 2000 a České televizi poskytl exkluzivní rozhovor.

 • Telegraficky
 • Opera Toufar

  48:43 do playlistu

  Opera Toufar
  Kněz Josef Toufar, oběť komunistického teroru padesátých let, se stal hlavní postavou komorní opery. Ve světové premiéře ji dnes uvádí Národní divadlo na své scéně v Kolowratu. Jak se povedla? A jsou ve světě obvyklé opery na podobně těžká témata? Zeptáme se operní recenzentky Heleny Havlíkové.

Přehrát vše

Související