iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 2. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2095
zhlédnutí

Události, komentáře

Lékařský protest — Bruselský summit — Ruské politické umění — Věstonická venuše v Londýně

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lékařský protest

  0:38 do playlistu

  Lékařský protest
  Na 1. března plánuje Česká lékařská komora akci „Den zdraví lékařů“. Protestuje tak proti politice ministra Leoše Hegera, který údajně svými zákony a vyhláškami omezuje dostupnost zdravotní péče. Lékaři zároveň připravili petici za zachování kvalitního zdravotnictví. A úhradovou vyhlášku chtějí napadnout u Ústavního soudu. Co přesně Lékařské komoře vadí? Jak konkrétně bude protest vypadat? A co na výhrady lékařů říká ministerstvo? Hostem bude prezident ČLK Milan Kubek a náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek. Komentář připojí redaktor Aktuálně.cz Petr Holub.

 • Zemanovy schůzky
 • Telegraficky
 • Bruselský summit

  26:58 do playlistu

  Bruselský summit
  V Bruselu odstartoval summit, z kterého by mohla vzejít nová podoba unijního rozpočtu na roky 2014 až 2020. Lídři států znovu hledají kompromis mezi tím, kolik budou jednotlivé země do rozpočtu odvádět a kolik peněz naopak získají. Jaká je šance, že se na podobě rozpočtu tentokrát shodnou? A s jakými připomínkami přijel na summit český premiér? Do Bruselu se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem.

 • Ruské politické umění

  34:22 do playlistu

  Ruské politické umění
  Pražské kulturní centrum MeetFactory představuje ruské politické umění. Díla třicítky umělců a uměleckých skupin přivezl do Prahy kurátor Andrej Jerofejev. Třeba Pussy Riot se pro Západ staly symbolem odporu proti režimu Vladimíra Putina. Představují ale jen zlomek ruského angažovaného umění. Jak tenká je hranice mezi uměním a politikou? Téma pro rusistu Tomáše Glance.

 • Věstonická venuše v Londýně

  43:25 do playlistu

  Věstonická venuše v Londýně
  V Londýně začala výstava „Umění doby ledové – Zrození moderní mysli“. Některé z exponátů si Britové vypůjčili z Moravského zemského muzea v Brně, mezi nimi i slavnou Věstonickou venuši. Jak náročné bylo vyjednávání o zapůjčení? A jak probíhal převoz? Zeptáme se Martina Olivy z Moravského zemského muzea.

Přehrát vše

Související