iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 1. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
2864
zhlédnutí

Události, komentáře

(Ne)připravená amnestie — Vražda kurdských aktivistek — Krize eurozóny — Oscarové nominace

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • (Ne)připravená amnestie

  0:35 do playlistu

  (Ne)připravená amnestie
  Do kritiky prezidentem vyhlášené amnestie se pustil předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podle něj selhali poradci kolem Václava Klause i Petra Nečase. A to tím, že jim nedali správné informace o zvyklostech spjatých s přípravou amnestie. Sociální demokraté podají už zítra žádost o svolání mimořádné schůze sněmovny, na které chtějí – právě kvůli amnestii – vyslovit nedůvěru vládě. Kdo nese odpovědnost za amnestii? A opravdu byla připravená diletantsky, jak tvrdí předseda Ústavního soudu? Hostem bude předseda senátního ústavně-právního výboru Miroslav Antl /za ČSSD/ a předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

 • Zamítnutá Okamurova stížnost
 • Telegraficky
 • Vražda kurdských aktivistek

  24:09 do playlistu

  Vražda kurdských aktivistek
  Tři mrtvé kurdské aktivistky našli policisté v Paříži. Podle tamních médií měly dvě z nich kulku v hlavě, třetí byla střelena do hrudi. Spekuluje se o politickém pozadí vraždy. Jedna z obětí byla údajně Sakine Cansizová, spoluzakládající členka Strany kurdských pracujících, která vede v Turecku ozbrojený boj za nezávislý kurdský stát. Jak může trojnásobná vražda souviset s právě probíhajícím vyjednáváním turecké vlády s kurdskými separatisty o příměří? Probereme s Janem Eichlerem z Ústavu mezinárodních vztahů.

 • Krize eurozóny

  31:55 do playlistu

  Krize eurozóny
  Počet lidí bez práce v Řecku dosáhl v říjnu rekordního maxima – 26,8 procenta. Problémy s uplatněním mají hlavně mladí lidé do čtyřiadvaceti let. Zároveň se ale objevily zprávy o tom, že eurozóna se vzdaluje krachu a na jih Evropy se vracejí peníze. V jakém stavu teď eurozóna je? Zeptáme se analytika České spořitelny Jana Jedličky.

 • Byznys dnes
 • Oscarové nominace

  41:06 do playlistu

  Oscarové nominace
  Americká filmová akademie zveřejnila nominace na Oscary. Nejvíc – celkem dvanáct, včetně nominace za nejlepší film – jich získal historický snímek režiséra Stevena Spielberga Lincoln. Druhým nejúspěšnějším je pak film z indického prostředí Pí a jeho život s jedenácti nominacemi. Téma pro šéfredaktorku časopisu Cinepur Jindřišku Bláhovou.

Přehrát vše

Související