iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 11. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3337
zhlédnutí

Události, komentáře

Třetí varianta rozpočtu — Dojednané příměří — Jak ochránit „whistleblowery“? — Univerzita Předlice

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Třetí varianta rozpočtu

  0:38 do playlistu

  Třetí varianta rozpočtu
  Řadí se mezi nejdůležitější zákony, a přesto kolem něj letos panuje mnoho nejasností. Státní rozpočet na příští rok. Dnes vláda schválila už jeho třetí variantu. Kabinet Petra Nečase počítá, že vybere i utratí o čtyři miliardy méně, než se předpokládalo v předchozích návrzích. Schodek zůstává ve výši sto miliard korun. Stihne zásadní zákon projít legislativním procesem do konce roku? Nebo hrozí rozpočtové provizorium? A na koho škrty nejvíc dopadnou? Debatovat budou místopředseda rozpočtového výboru Jan Farský /TOP 09/ a místopředseda hospodářského výboru Pavel Hojda /KSČM/.

 • Telegraficky
 • Dojednané příměří

  20:57 do playlistu

  Dojednané příměří
  Izrael a hnutí Hamas se dohodly na příměří. Přestože během dne pokračovaly vzájemné útoky a při teroristickém útoku na autobus v Tel Avivu bylo zraněno přes 20 lidí. Jak křehké je dojednané příměří? Jakou roli při jeho sjednávání sehrála americká ministryně zahraničí a egyptská diplomacie? Přímo do Káhiry se spojíme s odborníkem na Blízký východ Štěpánem Macháčkem.

 • Jak ochránit „whistleblowery“?

  28:02 do playlistu

  Jak ochránit „whistleblowery“?
  Vláda udělala první krok k právní ochraně tzv. whistleblowerů. Lidí, kteří oznámí korupční jednání na pracovišti. Legislativní záměr předložený vicepremiérkou Karolínou Peake /LIDEM/ ale podle kritiků chrání oznamovatele jen částečně a navíc je k ohlašování korupce nemotivuje. Potřebují whistlebloweři speciální ochranu? A nebudou lidé zákon snadno zneužívat při sporech se zaměstnavateli? Debatovat budou místopředsedkyně vlády Karolína Peake /LIDEM/ a předseda odborového svazu KOVO Josef Středula.

 • Byznys dnes
 • Univerzita Předlice

  44:31 do playlistu

  Univerzita Předlice
  Vyloučená lokalita jako inspirace pro umělecká díla. Projekt univerzity v Ústí nad Labem se zaměřil na ústecké předměstí Předlice. Jak může umělecká tvorba pomoci vyloučené lokalitě? Jak se studentům spolupracovalo s místními? Rozebereme s děkanem Fakulty umění a designu ústecké univerzity Michalem Kolečkem.

Přehrát vše

Související