48 minut

21. listopad 2012

Obsah dílu

Třetí varianta rozpočtu — Dojednané příměří — Jak ochránit „whistleblowery“? — Univerzita Předlice

Části dílu

00:38
Třetí varianta rozpočtu
  Řadí se mezi nejdůležitější zákony, a přesto kolem něj letos panuje mnoho nejasností. Státní rozpočet na příští rok. Dnes vláda schválila už jeho třetí variantu. Kabinet Petra Nečase počítá, že vybere i utratí o čtyři miliardy méně, než se předpokládalo v předchozích návrzích. Schodek zůstává ve výši sto miliard korun. Stihne zásadní zákon projít legislativním procesem do konce roku? Nebo hrozí rozpočtové provizorium? A na koho škrty nejvíc dopadnou? Debatovat budou místopředseda rozpočtového výboru Jan Farský /TOP 09/ a místopředseda hospodářského výboru Pavel Hojda /KSČM/.
  19:17
  Telegraficky
   20:57
   Dojednané příměří
    Izrael a hnutí Hamas se dohodly na příměří. Přestože během dne pokračovaly vzájemné útoky a při teroristickém útoku na autobus v Tel Avivu bylo zraněno přes 20 lidí. Jak křehké je dojednané příměří? Jakou roli při jeho sjednávání sehrála americká ministryně zahraničí a egyptská diplomacie? Přímo do Káhiry se spojíme s odborníkem na Blízký východ Štěpánem Macháčkem.
    28:02
    Jak ochránit „whistleblowery“?
     Vláda udělala první krok k právní ochraně tzv. whistleblowerů. Lidí, kteří oznámí korupční jednání na pracovišti. Legislativní záměr předložený vicepremiérkou Karolínou Peake /LIDEM/ ale podle kritiků chrání oznamovatele jen částečně a navíc je k ohlašování korupce nemotivuje. Potřebují whistlebloweři speciální ochranu? A nebudou lidé zákon snadno zneužívat při sporech se zaměstnavateli? Debatovat budou místopředsedkyně vlády Karolína Peake /LIDEM/ a předseda odborového svazu KOVO Josef Středula.
     42:35
     Byznys dnes
      44:31
      Univerzita Předlice
       Vyloučená lokalita jako inspirace pro umělecká díla. Projekt univerzity v Ústí nad Labem se zaměřil na ústecké předměstí Předlice. Jak může umělecká tvorba pomoci vyloučené lokalitě? Jak se studentům spolupracovalo s místními? Rozebereme s děkanem Fakulty umění a designu ústecké univerzity Michalem Kolečkem.
       Přehrát celé video
       Stopáž48 minut
       Další díl
       22. listopad 2012

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám