iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 10. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3075
zhlédnutí

Události, komentáře

Dalík na svobodě — Německý prezident Gauck v Česku — Odvolání Pussy Riot — Nové centrum pro nanotechnologie

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dalík na svobodě

  0:35 do playlistu

  Dalík na svobodě
  Stíhaný lobbista Marek Dalík do vazby nepůjde – rozhodl obvodní soud pro Prahu 4. Žalobci ji požadovali kvůli obavě, že bude ovlivňovat svědky nebo uprchne. Policie Dalíka zadržela a obvinila kvůli pokusu o podvod při nákupu transportérů Pandur. Hned po propuštění se Dalík sešel s expremiérem Mirkem Topolánkem. Proč soud nevyhověl žádosti žalobců? A co na rozhodnutí říká vrchní státní zastupitelství? Téma pro pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Komentář přidá Ondřej Kundra z Respektu.

 • Telegraficky
 • Německý prezident Gauck v Česku

  25:27 do playlistu

  Německý prezident Gauck v Česku
  Joachim Gauck navštívil Českou republiku a jako vůbec první německý prezident zamířil do Lidic. Bývalý disident a evangelický pastor si prohlédl i Svatovítskou katedrálu a před odletem se sešel s chartisty a zástupci občanské společnosti. Jak jsou na tom současné česko-německé vztahy? Zeptáme se politologa Roberta Schustera z Ústavu mezinárodních vztahů.

 • Odvolání Pussy Riot

  32:27 do playlistu

  Odvolání Pussy Riot
  Odvolací soud v Moskvě zmírnil trest pro jednu z členek Pussy Riot. Jekatěrina Samucevičová dostala podmínku. Zbylým dvěma punkerkám naopak potvrdil dvouleté vězení. Ženy byly odsouzeny za výtržnosti v pravoslavném chrámu. Před soudem zopakovaly, že šlo o politický, nikoli protináboženský protest. Proč soud vyhověl pouze jedné z trojice dívek? A co čeká zbývající členky Pussy Riot? Odvolají se znovu? Z Moskvy se přihlásí zpravodaj ČT Miroslav Karas.

 • Byznys dnes
 • Nové centrum pro nanotechnologie

  42:22 do playlistu

  Nové centrum pro nanotechnologie
  Technická univerzita v Liberci otevřela nové výzkumné a vývojové centrum pro nanotechnologie. Ústav má být mostem mezi vědou a praxí, a jeho úkolem tak bude vyvíjet nanomateriály využitelné v každodenním životě. Na detaily se zeptáme ředitele Ústavu pro nanomateriály Technické univerzity v Liberci Miroslava Černíka.

Přehrát vše

Související