iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 7. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
5698
zhlédnutí

Události, komentáře

Politizace policie? — Rozdělená ODS? — Problémový registr — Klementinum 10 let po povodních

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Politizace policie?

  0:33 do playlistu

  Politizace policie?
  Důraznou výzvu vyslal ke svým podřízeným policejní prezident Petr Lessy. V otevřeném dopise na ně apeluje, aby vytrvali a nezalekli se tlaku vlivných lidí. Policisté mezitím podepisují petici na podporu policejního prezidenta a staví se na jeho stranu ve sporu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Nakolik reálná je hrozba politizace policie? Z čeho pramení obava, že politici nabourávají princip její nezávislosti? Opravdu zasahují do některých závažných kauz – třeba nákupu vojenských letadel Casa? Téma pro Alenu Gieszmanovou, členku Výkonného výboru Unie bezpečnostních složek. Komentář přidá publicista Martin Fendrych.

 • 4 roky vězení za úplatek
 • Telegraficky
 • Rozdělená ODS?

  22:28 do playlistu

  Rozdělená ODS?
  Zvyšování daní je v přímém rozporu s volebním programem občanských demokratů – ozývá se z řad poslanců ODS. I přesto ale v pátek ve sněmovně zvedli ruku pro zvýšení DPH na patnáct a jednadvacet procent, omezení daňových výdajových paušálů i další úsporná opatření. Co přesně nespokojeným poslancům vadí? Jak budou hlasovat, pokud se problematika daní vrátí ze Senátu? A jak se zachovají při středečním hlasování o nedůvěře vládě? Zeptáme se poslance Borise Šťastného.

 • Problémový registr

  30:26 do playlistu

  Problémový registr
  Ministerstvo dopravy začalo přijímat žádosti o kompenzace kvůli nefungujícímu registru vozidel. Jen během dneška jich přišlo několik desítek. Nahlášených škod ale bude zřejmě mnohem víc. Registry totiž ani po týdnu od svého spuštění stoprocentně nefungují. Systém je pomalý a na řadě míst musí lidé vystát dlouhé fronty. Kdo je odpovědný za nefunkčnost nového registru vozidel? Hostem bude náměstek ministra dopravy Ivo Toman.

 • Nepokoje v Sýrii
 • Klementinum 10 let po povodních

  44:01 do playlistu

  Klementinum 10 let po povodních
  Ničivé povodně z roku 2002 připomíná výstava v Klementinu Národní knihovny. Hladina Vltavy tehdy stoupla sedm metrů nad svoji obvyklou úroveň a poničila podstatnou část knihovních fondů. Na detaily se zeptáme Jiřího Polišenského, ředitela odboru správy a ochrany fondů Národní knihovny ČR.

Přehrát vše

Související