Události, komentáře

16. červenec 2012

48 minut

16. červenec 2012

Obsah dílu

Politizace policie? — Rozdělená ODS? — Problémový registr — Klementinum 10 let po povodních

Části dílu

00:33
Politizace policie?
  Důraznou výzvu vyslal ke svým podřízeným policejní prezident Petr Lessy. V otevřeném dopise na ně apeluje, aby vytrvali a nezalekli se tlaku vlivných lidí. Policisté mezitím podepisují petici na podporu policejního prezidenta a staví se na jeho stranu ve sporu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Nakolik reálná je hrozba politizace policie? Z čeho pramení obava, že politici nabourávají princip její nezávislosti? Opravdu zasahují do některých závažných kauz – třeba nákupu vojenských letadel Casa? Téma pro Alenu Gieszmanovou, členku Výkonného výboru Unie bezpečnostních složek. Komentář přidá publicista Martin Fendrych.
  18:45
  4 roky vězení za úplatek
   20:48
   Telegraficky
    22:28
    Rozdělená ODS?
     Zvyšování daní je v přímém rozporu s volebním programem občanských demokratů – ozývá se z řad poslanců ODS. I přesto ale v pátek ve sněmovně zvedli ruku pro zvýšení DPH na patnáct a jednadvacet procent, omezení daňových výdajových paušálů i další úsporná opatření. Co přesně nespokojeným poslancům vadí? Jak budou hlasovat, pokud se problematika daní vrátí ze Senátu? A jak se zachovají při středečním hlasování o nedůvěře vládě? Zeptáme se poslance Borise Šťastného.
     30:26
     Problémový registr
      Ministerstvo dopravy začalo přijímat žádosti o kompenzace kvůli nefungujícímu registru vozidel. Jen během dneška jich přišlo několik desítek. Nahlášených škod ale bude zřejmě mnohem víc. Registry totiž ani po týdnu od svého spuštění stoprocentně nefungují. Systém je pomalý a na řadě míst musí lidé vystát dlouhé fronty. Kdo je odpovědný za nefunkčnost nového registru vozidel? Hostem bude náměstek ministra dopravy Ivo Toman.
      42:01
      Nepokoje v Sýrii
       44:01
       Klementinum 10 let po povodních
        Ničivé povodně z roku 2002 připomíná výstava v Klementinu Národní knihovny. Hladina Vltavy tehdy stoupla sedm metrů nad svoji obvyklou úroveň a poničila podstatnou část knihovních fondů. Na detaily se zeptáme Jiřího Polišenského, ředitela odboru správy a ochrany fondů Národní knihovny ČR.
        Přehrát celé video
        Stopáž48 minut
        Další díl
        17. červenec 2012

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám