iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 1. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
6135
zhlédnutí

Události, komentáře

Zmrazené dotace — Evropské ekonomické scénáře — Kontroverzní ACTA

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zmrazené dotace

  0:36 do playlistu

  Zmrazené dotace
  Evropská komise pozastavila Ministerstvu školství proplácení dotací v hodnotě 1,2 miliardy korun. Dobešův resort údajně špatně kontroloval rozdělování peněz na jednotlivé projekty. S tím ale ministr nesouhlasí. Podle něj jde jen o drobné technické problémy a navíc komise zablokovala zatím jen jednu platbu. Nejasnosti chce ministr vyřešit do dubna, jinak slíbil, že odstoupí. Opozice ale požaduje, aby odešel okamžitě. Zmrazení penězovodů nepotěšilo ani premiéra Nečase a chce se s Dobešem kvůli evropským dotacím co nejdřív sejít. Jak mu ministr výhrady Evropské komise vysvětlí? Z čeho resort unijní peníze nahradí? A dělá ministr Dobeš maximum pro nápravu? Odpovídat bude náměstek ministra školství pro evropské záležitosti Michal Zaorálek. Co rozhodnutí Evropské komise znamená? A jak má ministerstvo postupovat, aby se proplácení znovu rozběhlo? Zeptáme se redaktora serveru Aktuálně.cz Petra Holuba.

 • 5 let pro Wolfa
 • Evropské ekonomické scénáře

  23:22 do playlistu

  Evropské ekonomické scénáře
  Španělsko sužuje nejvyšší nezaměstnanost za víc než 15 let, americká ekonomika rostla ve čtvrtém kvartále 2011 pomaleji než se čekalo a Evropa nejistě přešlapuje před pondělním mimořádným summitem. Hospodářské novinky vyděsily kapitálové trhy a akcie se ponořily do ztrát. Z ekonomického fóra v Davosu přesto zní zprávy o tom, že řešení řecké krize je blízko a eurozóna bude zachráněna. Optimismus do žil vlily politikům zprávy o tom, že soukromí věřitelé vyjdou Aténám vstříc a odepíšou až 70 % řeckého dluhu. Je ale tak dobrá nálada na místě? Hostem Událostí, komentářů bude editor prestižního ekonomického deníku Financial Times Wolfgang Münchau.

 • Kontroverzní ACTA

  37:27 do playlistu

  Kontroverzní ACTA
  22 zemí včetně Česka podepsalo v tichosti kontroverzní dohodu ACTA. Má usnadnit boj proti plagiátorství a počítačovému pirátství. Do smlouvy se ale opírá řada kritiků. Podle české europoslankyně Roithové /KDU-ČSL/ povede k šikanování nevinných občanů. Vyznavačům svobodného internetu se zase nelíbí přísný monitoring surfování po webu. Nespokojení uživatelé proto vyhlašují protiútok. Chystají se demonstrace a pokračovat údajně mají i útoky na webové stránky státních institucí. Stojíme na prahu on-line války? V čem je ACTA pro Česko (ne)výhodná? A proč jsou kolem ní od začátku tajnosti? Odpovídat budou vedoucí oddělení mezinárodního práva MPO Alex Ivančo a předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

Přehrát vše