iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 7. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2153
zhlédnutí

Události, komentáře

Velká voda — Konec jedné éry — Další summit o Řecku — Emir Kusturica v Praze

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velká voda

  0:34 do playlistu

  Velká voda
  Česko znovu trápí velká voda. Vytrvalý déšť zvedá hladiny řek hlavně na severu a západě Čech. Řada míst hlásí třetí stupeň povodňové aktivity. Na Liberecko, kde je situace nejhorší, se spojíme s redaktorkou Terezou Kručinskou. Meteorolog České televize Pavel Karas připojí výhled počasí na nejbližší hodiny.

 • Konec jedné éry

  13:11 do playlistu

  Konec jedné éry
  Americká NASA ukončila éru raketoplánů. Těsně před polednem přistál na floridském Mysu Canaveral poslední z nich – raketoplán Atlantis. Za sebou má třináctidenní misi k Mezinárodní vesmírné stanici. Uzavírá se tak historie dosud jediných opakovaně použitelných vesmírných strojů, které sestrojil člověk. Jak vnímají Američani konec vesmírného programu? Přímo na Floridu se spojíme se zpravodajem Michalem Kubalem. Třicetiletou éru raketoplánů pak zhodnotí publicista Pavel Toufar.

 • Další summit o Řecku

  27:45 do playlistu

  Další summit o Řecku
  Lídři zemí, které platí eurem, se sjeli do Bruselu na další mimořádný summit. Řeší řeckou dluhovou krizi a vážné problémy ohrožující euro. Podle návrhu závěrů bude zřejmě Záchranný fond eurozóny poskytovat půjčky Řecku, Irsku a Portugalsku s nižšími úroky a s delší dobou splatnosti, než je tomu teď. Zmírní toto opatření nervozitu na světových finančních trzích? A jak velká je hrozba státních bankrotů v Řecku a dalších zemích? Přímo do Bruselu se spojíme se zpravodajkou Evou Hrnčířovou. Téma pak probereme s ekonomem Janem Jedličkou z České spořitelny.

 • Emir Kusturica v Praze

  39:44 do playlistu

  Emir Kusturica v Praze
  Na festivalu Sen letní noci, který už loni zažil koncert Gorana Bregoviče, se představí další hvězda balkánské hudby. V Praze tentokrát vystoupí srbský režisér a hudebník Emir Kusturica. A bude i exkluzivním hostem Událostí, komentářů.

Přehrát vše