iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 4. 2015
12:55 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
1750
zhlédnutí

Chcete mě?

Přírodovědné vycházky s Národním muzeem — Aplikace BioLog — Chov bengálských koček a jeho specifika — Než si osedlám koně — Nabídka koček z Úmonína

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Přírodou velkoměsta aneb Přírodovědné vycházky s Národním muzeem

  0:39 do playlistu

  Přírodou velkoměsta aneb Přírodovědné vycházky s Národním muzeem
  Přírodovědci z Národního muzea připravili pro veřejnost cyklus přírodovědných exkurzí nazvaný Přírodou velkoměsta. Ve vybraných pražských lokalitách se odborníci napříč přírodovědnými obory podělí s účastníky vycházek o své bohaté zkušenosti z terénních výzkumů. Cyklus exkurzí tak představí Prahu nejen jako místo bohaté na historické památky, ale také jako místo s charakteristickými přírodními zajímavostmi. Chcete tip na prima strávený den? Podívejte se na reportáž, ve které uvidíte, jak proběhla vycházka, jejímž cílem bylo seznámit se se životem vodního ptactva a nechte se pozvat na některou z dalších.

 • Aplikace BioLog

  5:32 do playlistu

  Aplikace BioLog
  Chodíte do přírody a poznáváte ji? Pozorujete rádi volně žijící zvířata? Zapisujete si svá pozorování do zápisníku? Už nemusíte. Lokalizujte, vyfoťte a zapište, co jste pozorovali přímo v terénu. Pomozte chránit přírodu a pošlete svá pozorování odborníkům. Aplikace BioLog byla vytvořena pro zájemce o přírodu a slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území české republiky. Zapisovat je možné všechny živočichy, rostliny a houby vyskytující se ve střední Evropě. Umožňuje lokalizovat a popsat pozorování druhů přímo v terénu, přidat fotografii a uložit do mobilního zařízení. Vybraná pozorování je možné odeslat do databáze výskytu druhů spravované Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR.

 • Než si osedlám koně

  10:10 do playlistu

  Než si osedlám koně
  Tématem další části seriálu Než si osedlám koně je kůň versus člověk.

 • Listárna
 • Chov bengálských koček a jeho specifika

  15:18 do playlistu

  Chov bengálských koček a jeho specifika
  V reportáži si představíme plemeno bengálská kočka blíže. Dozvíme se, jaké jsou tyto krásné kočky připomínající leoparda a budeme se zabývat nejen jejich potřebami, ale i tím, pro koho se toto plemeno hodí a co od něj chovatel může očekávat. Stejně jako u psů platí i u koček pravidlo správného výběru plemene. Kočky bengálské jsou opravdové krasavice. Svým zbarvením připomínají mnohem větší kočkovité šelmy. Přesto jsou milými společnicemi. Divocí předci dnešní bengálské kočky pocházejí z Asie a jsou jimi bengálské neboli asijské leopardí kočky. K prvnímu křížení této divoké šelmy s kočkou domácí došlo v polovině minulého století v USA. Chovatelé chtěli vyšlechtit plemeno, které by se pyšnilo vzhledem divoké šelmy a mírnou povahou kočky domácí. To se skutečně podařilo a plemeno bylo koncem minulého století uznáno.

 • Nabídka koček z Úmonína

  19:12 do playlistu

  Nabídka koček z Úmonína
  o.s. Šanta kočičí pobočka Úmonín číslo 1 u Kutné Hory tel. čísla: 730 157 081, 607 734 638 č. účtu: 209977082/0300

 • Soutěž

Přehrát vše

Související