iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2016
22:15 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
3031
zhlédnutí

Divadlo žije!

Baletní Chvění P. Zusky — Kouzelný vrch — Alma, amoroso presto

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Alma, amoroso presto

  0:10 do playlistu

  Alma, amoroso presto
  Alma Mahler-Werfel fascinovala současníky, odpuzovala, provokovala k protichůdným výrokům: „ve Vídni nejkrásnější dívka“ (Gustav Klimt), „monstrum“ (Theodor Adorno), „protivná ženská s komplexy méněcennosti“ (Richard Strauss), „velká dáma a zároveň kanál“ (Marietta Torberg, žena spisovatele Friedricha T.)

 • Baletní Chvění P. Zusky

  7:53 do playlistu

  Baletní Chvění P. Zusky
  Chvění – původní kreace na hudbu Jiřího Pavlici, v interpretaci Hradišťanu, Filharmonie Brno, Altai Kai a Jumping Drums, a hudbu Henryka Góreckého, kterou pro Balet NdB vytvořil Petr Zuska, dlouhodobý umělecký šéf baletu ND Praha a nejvýraznější český choreograf současnosti. Chvění je inspirováno básní Vladimíra Holana Poslední list, ale také současným obrazem našeho světa počátku 21. století. Daleko naléhavěji než kdykoliv dříve dnes zaznívají odvěké otázky, které si myslící bytosti kladou již od nepaměti – kdo vlastně jsme a kam jdeme?

 • Kouzelný vrch

  17:48 do playlistu

  Kouzelný vrch
  Kouzelný vrch patří ke klasice světové literatury a v roce 1999 ho dokonce francouzský deník Le Monde zařadil mezi 100 nejzásadnějších knih 20. století. Autor v něm téma zdraví a nemoci, života a smrti pojednává s láskou k výmluvnému detailu a ironií, pro kterou nás jeho román dodnes nejen fascinuje, ale také baví. Přesně to slibuje i stejnojmenná inscenace Barbary Herz v divadle Reduta. V hlavní roli hostující Ondřej Kraus.

Přehrát vše

Související