iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2010
23:05 na ČT2

1 2 3 4 5

39 hlasů
2763
zhlédnutí

Terra musica

Taneční most v Janáčkově divadle — Ondřej Štveráček Quartet — Salieri v Náměšti nad Oslavou

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Taneční most v Janáčkově divadle

  0:20 do playlistu

  Taneční most v Janáčkově divadle
  Šestý ročník projektu Taneční most/Tanzbrücke představil na prknech Baletu Národního divadla Brno choreografie legendárních tanečních tvůrců Maria Schrödera, Uwe Scholze, Williama Forsytha. Naše reportáž proto nabídne nejen ukázky z děl německých tvůrců v podání sólistů baletu z Lipska a Berlína, ale také netradiční pojetí Stravinského baletu Petruška v interpretaci německých tanečníků a americké Danceworks Chicago Company.

 • Salieri v Náměšti nad Oslavou

  10:45 do playlistu

  Salieri v Náměšti nad Oslavou
  Hudební projekt Salieri v Náměšti nad Oslavou proběhl na konci září u příležitosti 260 let od narození Antonia Salieriho (1750-1825), jako připomínka vztahů tohoto skladatele s hrabětem Jindřichem Vilémem Haugwitzem. Během večerního koncertu zazněla kromě jiných Salieriho děl i skladba, která má přímý vztah k náměšťskému zámku. Gratulační kantáta byla totiž autorem přímo věnována majiteli panství. Díla byla provedena v interpretaci předních českých souborů - Ensemble Opera Diversa a The Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir.

 • Ondřej Štveráček Quartet

  17:35 do playlistu

  Ondřej Štveráček Quartet
  Již celou dekádu působí na domácí jazzové scéně mladý saxofonista Ondřej Štveráček, prvotřídní sideman a také zásadní spojka mezi tuzemskými a slovenskými hudebníky. Nedávno natočil debutové CD What's Outside se svým kvartetem. Na nové desce účinkují Štveráčkovi pravidelní spoluhráči: mladý pianista Ondrej Krajňák, kontrabasista Tomáš Baroš řečený Kaštan a bubeník Marián Ševčík. Moravský křest nové nahrávky nám poskytl možnost odhalit Štveráčkovy inspirační zdroje.

Přehrát vše

Související