iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 2. 2014
22:15 na ČT art

1 2 3 4 5

3 hlasy
2540
zhlédnutí

Terra musica

Český spolek pro komorní hudbu a Pavel Haas Quartet — Kryštof Marek, skladatel, pianista a dirigent — 25 let Škampova kvarteta

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • 25 let Škampova kvarteta

  0:47 do playlistu

  25 let Škampova kvarteta
  Prostor dostane i jeden z našich nejvýznamnějších komorních souborů – Škampovo kvarteto. To odstartovalo svou strmou uměleckou dráhu v březnu roku 1989 na pražské AMU pod vedením profesorů Antonína Kohouta a Milana Škampy, členů legendárního Smetanova kvarteta, a velice rychle zdomácnělo na našich a zahraničních pódiích. Jak vypadá po pětadvaceti letech činnosti současnost tohoto kvarteta – to nám přiblíží další příspěvek dnešního vydání pořadu Terra musica.

 • Kryštof Marek, skladatel, pianista a dirigent

  7:42 do playlistu

  Kryštof Marek, skladatel, pianista a dirigent
  Volně a inspirativně prochází mezi hudebními žánry, je jazzovým pianistou, diriguje Český národní symfonický orchestr, ale i orchestr Hudebního divadla v Karlíně. Komponuje a aranžuje hudbu nejen pro svůj Bigband sv. Blažeje. Ano, řeč je o skvělém muzikantovi Kryštofu Markovi, kterého představíme v našem dalším příspěvku.

 • Český spolek pro komorní hudbu a Pavel Haas Quartet

  17:22 do playlistu

  Český spolek pro komorní hudbu a Pavel Haas Quartet
  Český spolek pro komorní hudbu je jednou z nejstarších a nejrenomovanějších hudebních institucí u nás. Vznikl na podporu koncertní činnosti tehdy mladého Českého kvarteta a jeho zahajovací koncert se uskutečnil v Rudolfinu 10. října 1894. I po 120 letech existence je v jeho obdivuhodně aktivní činnosti slovo „podpora“ velmi důležité. Neustále si totiž klade za cíl uvádět prvotřídní sólisty a soubory a přinášet hudební díla minulosti stejně jako hudbu skladatelů 20. století. Residenčním souborem aktuální sezóny je světoznámý Pavel Haas Quartet. O bohaté činnosti a nápadité dramaturgii, ale i plných sálech, si popovídáme se zapálenými lidmi, kteří Českým spolkem pro komorní hudbu doslova žijí.

Přehrát vše

Související