iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 3. 2015
20:40 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
7567
zhlédnutí

Moje soukromá válka

Rok pro zvíře

Marek se pokouší přesvědčit veřejnost, že zvířata nejsou méněcenné bytosti.

25 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Jitka 18.3.2015 21:30 (!) reagovat 6 + - 11

ochránci?

Co kdyby jste se podívali na to, jak trpí zvířata při porážce u muslimů.To natočte a protestujte!!!

Elin 18.3.2015 22:11 (!) reagovat 9 + - 3

Dobrý den, Jitko, můžu se zeptat, co děláte pro zvířata vy?

KLára 19.3.2015 21:49 (!) reagovat 3 + - 3

Jitka nic nedělá,akorát má plno keců okolo..!!!!!

M. 22.3.2015 10:32 (!) reagovat 2 + - 1

Bohužel u muslimů trpí při porážce zvířata i lidi, všichni jsou nelítostně podřezáváni. Je to jiná civilizace, na to nemáme páky. Měli bychom si přece jen nejdřív zamést před vlastním prahem, smetí je dost.

ZDENEK 18.3.2015 1:14 (!) reagovat 4 + - 8

FAKTEM JE, ZE TY ZABERY Z KOZESINOVYCH FAREM A JATEK JSOU OPRAVDU HROZNE! NECO BY SE S TIM ROZODNE UDELAT MELO! JA BYCH SE ALE SOUSTREDIL SPIS NA PODMINKY CHOVU (DOSTATEK PROSTORU, KRMENI, VODY, SPRAVNA MANIPULACE SE ZVIRATY, ATD.) ALE NEDAT SI NA VANOCE KAPRA NEBO K SNIDANI SKLENKU CERSTVEHO MLEKA TO UZ MI PRIPADA PREHNANY...
DOKUMENT ALE URCITE POMUZE SPOUSTE LIDI SE NAD TIM VSIM ZAMYSLET - A TO JE JISTE DOBRE!

Mirek 18.3.2015 12:00 (!) reagovat 2 + - 7

ZABERY Z KOZESINOVYCH FAREM

kožich nenosím ani nemám (ani na to nemám), ale ty záběry svědčí o naaranžované manipulac.i Uvědomte si, že tak poškozená kožešina je neprodejná a je to ekonomická ztráta.To že se někdy nějaké poranění stát může je skutečnost a stane se to i domácímu mazlíčkovi. Ale zájmem chovatelů je, aby se to nedělo. SVS to navíc dost přísně kontroluje .Škoda, že ČT věnuje tolik prostředků na propagaci extrémistických názorů. ( že by měl přece jenom prezident pravdu?).

Eva 18.3.2015 15:59 (!) reagovat 8 + - 2

Nejsem vegetarián a maso mám ráda. Nabádat společnost že by neměla jíst maso je ale nesmysl. Jde podle mého názoru zejména o to zlidštit podmínky života zvířat a nebrat je jako věci. V novém občanském zákoníku zvíře již není považováno za věc, nicméně realita se bohužel stále nezměnila. Souvisí to také se vzrůstající poptávkou po mase, která je naprosto zbytečná (jíst maso denně škodí našemu zdraví, ničíme přírodu a plýtváme energetickými zdroji jen pro pěstování plodin, které slouží jako krmivo ve velkochovech, což je na hlavu postavené) V každém případě tento dokument hodnotím pozitivně už jen proto, že drtivá většina populace nemá ani tušení o katastrofických podmínkách ve velkochovech. Problém je, že vše je v dnešní době o penězích a lobby. To je hlavní důvod, proč s tím nikdo nechce nic dělat! Navíc Češi jsou v této věci dosti primitivní, celá problematika je většinou vůbec nezajímá, zejména pak starší generaci. Když si koupíte v obchodě maso, nevidíte za tím příběh utrpení toho zvířete, takže máte pocit, že je vše ok. Proto já kupuji maso z farmy, kde vím jak zvíře žilo a když už je třeba jej zabít, můžu si říct, že mělo alespoň hezký život. Tak to chodilo dříve než byly velkochovy a myslím, že to byl zdravý model - většina lidí holt nechová prase jen pro potěšení

Lukáš 18.3.2015 21:22 (!) reagovat 6 + - 0

Manipulace?

Bohužel zde nejde zdaleka jen o kožichy, ale (jak je zmíněno i v dokumentu) především o drobné doplňky, jakými jsou třeba ozdobné lemy na kapucích.
Kompletní záznamy z farem obsahují i takové informace (např. GPS), aby šlo nařčení z manipulace snadno vyvrátit (viz článek na tn.cz) Záběry tedy svědčí především o tom, že chovatelům vůbec nezáleží na tom, zda zvířata trpí. Ekonomickou ztrátu by pro ně totiž představovala především péče o zvířata a zajištění lepších podmínek. Právě proto šly některé země cestou tzv. nepřímého zákazu, kdy zpřísnily podmínky chovu tak, že byl nadále nerentabilní a došlo k uzavření farem. SVS je státní orgán, a bohužel asi všichni víme, jaká bývá často efektivita takových institucí. A jestli je soucit extrémní, pak jsem velmi zvědav, jaký postoj je dle vašeho názoru ten "normální".

Markéta 19.3.2015 11:40 (!) reagovat 8 + - 1

Nedat si např. kapra na Vánoce, nebo mléko ke snídani jak uvadíte, vůbec není přehnané. Nemusím nikoho zabíjet, abych něco oslavila (už vůbec ne kvůli hloupé tradici), a mléko ani nepotřebuji...protože ať se dívám do zrcadla, jak se dívám, pořád tam vidím dospělého člověka a ne tele... Navíc, víte kolik různých mlék máte z rostlin? Jím vegansky už skoro 10 let a rozhodně tedy ani chuťově jinak nestrádám. Spíše naopak.

Eva 19.3.2015 14:50 (!) reagovat 3 + - 0

Souhlasím, problém je, že tento životní styl není pro každého a ne každý se může cítit jako vegan nebo vegetarián dobře. Jde o to najít rozumný kompromis mezi konzumem, naprosto nekritickou poptávkou po mase v dnešní době a respektováním a ochranou zvířat proti týrání na druhé straně.

vi_ze 18.3.2015 1:01 (!) reagovat 6 + - 36

Propána

Tyhle pošahaný lidi fakt nežeru.

Michal 17.3.2015 22:43 (!) reagovat 5 + - 17

Pes se diví

Co si asi pes myslí,když mu paní vykládá že se zvířatka nemají papat a přitom mít obuté kožené boty a rukavice z kuže :-)

Elin 18.3.2015 0:54 (!) reagovat 10 + - 2

reakce

Dobrý den Michale, znáte pojem syntetická kůže? Pak jistě víte, že nemá se zvířaty nic společného, byť je právé kůži velmi podobná :) (A i kdyby šlo náhodou o kůži pravou, vegani se vegany stávají ve valné většině až v průběhu svého života a tyto věci mívají z minulosti a prostě je donosí)

Michal 24.3.2015 23:44 (!) reagovat 1 + - 2

Také Vám dobrý den,dovolím si nesouhlasit že syntetická kuže nemá nic společného se zvířaty,už jenom fakt,že její nezávadnost na lidském zdraví byla testovaná na zvířatech...zaráží mě jednostraný pohled že jen zvířata trpí a co rostliny?Jen my lidi jsme si určili že rostliny jíst můžeme a jíst zvířata,nebo je trápit je nepřípustné.Samozřejmě nejsem pro týrání zvířat a stejným pohledem bychom se měli řídit i k rostlinám.Je to taky živá bytost,která žíje,dýchá a v určitém slova smyslu má i duši.Dávno je už změřeno,že i obyčejný květák po uříznutí žije a celých 15min ho vaříme zaživa(meření zvuku rostlin)pro lidské ucho neslišitelné...takže nekvičí,tudiž mu neubližuji a mužu ho v klidu spapat...kdybychom tento žalostný zvuk slyšeli,ale neslišíme,tak si rostlinky jíme a nikomu neškodíme...nejme my lidé někdy hloupí?

Jirka 4.12.2015 14:26 (!) reagovat 1 + - 0

A co jedí zvířata, která jsou určená pro různé lidské "potřeby"? A těch rostlin sní o mnoho více, nežli lidé (bráno jako celek v rámci chovných zvířat). A lidé, kteří jedí maso už jako rostliny k jídlu nepotřebují?

Pak ještě můžete zkusit breathariánství, ale na to asi každý nemá žaludek.

Související