iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 3. 2020
07:50 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
58366
zhlédnutí

Polopatě

Rybníkářská historie — Pokojové rostliny — Židle — Co teď kvete — Sladkovodní ryby — Předjarní očista organismu — Hrací deska pro děti — Smutnice — Recepty z ryb

51 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rybníkářská historie

  1:18 do playlistu

  Rybníkářská historie
  „Kdo jí ryby v každém čase, ten je zdráv a štíhlý v pase,“ praví často citované lidové moudro. Vypravili jsme se dnes za rybníkáři, abychom zjistili, kterými sladkovodními rybami si u nás můžeme vylepšovat jídelníček během celého roku, a přiblížíme také historii rybníkářství v Čechách.

 • Pokojové rostliny

  8:13 do playlistu

  Pokojové rostliny
  Dříve bylo běžné, že většina bytů byla plná pokojových rostlin. Tento trend trochu mizí, což je škoda, protože zelené rostliny oživí a zútulní byt. Ubývání pokojovek z bytů může být zapříčiněno i názorem, že je složité se o rostliny starat. Což samozřejmě platí, ale velká část pokojovek nevyžaduje péči nijak složitou. Dozvíte se, jaké jejich potřeby je třeba respektovat.

 • Výherci soutěže
 • Židle

  13:44 do playlistu

  Židle
  Přibývá lidí, které trápí bolesti zad, a jsou mezi nimi i mladí lidé. Ať už sedí v kancelářích, nebo doma u počítače, vystačí si často s obyčejnou židlí a sem tam se hrbí i na gauči. Bohužel, málokdy bývá sezení takové, jaké naše páteř potřebuje. Upozorníme na zdravotní úskalí mnohahodinového sezení a vysvětlíme, co tělu svědčí a co naopak může přivodit bolestivé potíže přetěžované páteře.

 • Co teď kvete

  17:25 do playlistu

  Co teď kvete
  Bylo by škoda opustit zahradu na podzim a vrátit se až s pučícím jarem. Budeme-li pamatovat i na zimu, můžeme založit zahradu tak, aby byla potěchou pro oko po celý rok. A nemusíme se pro zimu spokojit jen s kombinacemi zeleně jehličnanů a stále zelených keřů, je mnoho možností jak zahradu i v zimě probarvit. S Danou Makrlíkovou se podíváme, co rozzáří zahradu i v období, když ostatní stromy a keře nemají listy.

 • Soutěž
 • Sladkovodní ryby

  22:06 do playlistu

  Sladkovodní ryby
  Tradiční vánoční kapr. Ale jak je to se sladkovodními rybami v lednu, únoru a v dalších měsících roku? Které ryby jsou k mání a kdy je rybáři loví? Představíme blíže sumce a jesetera jako zástupce sladkovodních ryb, které mohou být chovány v rybnících a které jsou na českém trhu po podzimních výlovech až do jara. Ale zmíníme i další druhy z farmových chovů.

 • Předjarní očista organismu

  29:05 do playlistu

  Předjarní očista organismu
  Blíží se čas zbavit se nečistot, které se během zimy usadily v našich tělech. Poradíme, jak na to, aby se imunita a vitalita opět nabudily a životní energie dostala nový impuls.

 • Hrací deska pro děti

  33:09 do playlistu

  Hrací deska pro děti
  Hezkých a rozvojových hraček je k dostání spousta. Kromě jejich nákupu si je ale s věcmi, které máte běžně doma, můžete snadno vyrobit.

 • Soutěž
 • Smutnice

  37:27 do playlistu

  Smutnice
  S jarem se začínají probouzet i škůdci. Některé z nich poznáme na první pohled (třeba mšice) a jiných si zase moc nevšímáme, nebo si neuvědomíme, že se jedná o škůdce. Uvidíte, jakými prostředky bojovat proti smutnicím, malým černým muškám, které nejen vylétávají z květináčů, ale jsou doslova všudypřítomné.

 • Recepty z ryb

  42:27 do playlistu

  Recepty z ryb
  A na závěr prozradíme, jak si připravit štiku, sumce a amura. Dva z těchto receptů jsou z třeboňských rybníkářských archivů.

Přehrát vše

Související