iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 12. 2014
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

74 hlasů
348723
zhlédnutí

Paterčata

To byl rok!

Paterčata slaví první narozeniny. Co Saša s Tondou očekávají od budoucnosti? A jak to vypadá, když se sejdou vícerčata z celé republiky?

39 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

4.9.2019 23:30 (!) reagovat 0 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

16.8.2019 15:02 (!) reagovat 0 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Káťa 10.3.2016 10:26 (!) reagovat 6 + - 13

děti

Ať už jsem ve svých příspěvcích napsala cokoliv, musím dodat, že všechna děťátka jsou přenádherná. Jeden vedle druhého jsou opravdu krásní

31.1.2015 16:09 (!) reagovat 1 + - 2

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Pavel 24.1.2015 20:23 (!) reagovat 68 + - 21

důsledky socialismu

Tento případ názorně ukazuje k jakým deformacím vede socialismus:
Stát loupí peníze pod záminkou, že se postará o potřebné.
Zatímco ve skutečnosti se o potřebné starat pořádně neumí a ve výsledku jeho povinnosti musí suplovat soukromníci.
A ti o které je pečováno (a díky neschopnosti státu to ne vždy jsou právě ti potřební) berou každou pomoc jako samozřejmost a neváží si ji.

František L. 24.1.2015 20:39 (!) reagovat 78 + - 15

Odvažuji se nesouhlasit

Právě za socialismu s těmito lidmi byly nejmenší problémy. Děti musely do školy, chlapi pracovali většinou rukama, dost často byli kvalifikovaní v dělnických profesích a kolegové si už ohlídali, aby pracovali, aby se na ně nemuselo makat. Ti, kteří (a byla jich většina) práci zvládli, patřili do party a nikdo je neposuzoval podle barvy pleti.
Když nechtěl pracovat, neposílal děcka do školy, následoval problém. a ono to i fungovalo.
Nebyly vybydlené byty ve velkém, pokud ano, byl viník zavřený. Pokud někdo kradl, obtěžoval okolí, nechoval se řádně, následoval trest. Děcka chodila do učení, pár i na střední školu, a hlavně, třeba na sídlištích se cigáni předstihovali, kdo má v bytě čistěji, šikovnější děti, a kolik jejich "chlap" vydělá. No jo, no.

Lenka 25.1.2015 10:10 (!) reagovat 26 + - 10

To zdaleka není pravda

Tuto lež jste se dozvěděl kde? Samozřejmě, že byly vybydlené byty i domy romy. Dokonce celá sídliště. Pražský Smíchov byl proslulý špínou a jejími obyvateli. Poznal jste na první pohled, kde bydlí majorita a kde romové. Ano každý musel pracovat a pokud nepracoval šel do vězení. Ale úroveň života 80% romů za totáče byla mnohdy horší než teď.

Važte 25.1.2015 10:51 (!) reagovat 49 + - 3

slova:-)) o lži

žil jsem v té době, makal jsem s nimi ve fabrice.
Nakonec vidíte souhlasné palce, ne? Úroveň cikánů byla horší než před r. 89? To jste si někde nechala nakukat :-))) kde žili hromadně v ubytovnách, kde se vytvářela gheta? Porovnejte si dnešní a minulou kriminalitu. I tehdy se na některé lokality nadávalo, ale jen a jen proto, že jsme netušili, jak to bude vypadat v roce 2015 tam, kam se cikáni nastěhují. Podívejte se na Brno, dnes Bronx sahající až k Zemskému divadlu, nádraží ...podívejte se na vesnice, kde někdo využil situace a provozuje ubytovnu. Řev, špína, krádeže, děcka bez dozoru... a starousedlíci nezmohou nic.

. 25.1.2015 12:10 (!) reagovat 9 + - 29

.

Někteří občané naší republiky mají konta na soukromých zahraničních kontech. Zákony očesané, to co se dříve platilo nám nějak zmizelo v nenávratnu a o to více bují státní správa a o.p.s., financované z grantů EU, státních peněz, našich daní. Před pár lety maminka při narození trojčat dostala cca 70 000,- Kč na porodném, matka paterčat 0,- Kč. Lidi se nějak poskládají…

Petra 25.1.2015 13:34 (!) reagovat 40 + - 5

Saša není jediná a porodné na 2. dítě v té době nebylo!!!!Saša to nepochopila, možná to pochopíte Vy

Prostě smůla, má kamarádka dostala na 1. dítě kolem 17 000 Kč, na druhé také něco dostala.A já v roce 2014 na 1. dítě nic - měla jsem prodat byt-na který jsem si našetřila-stavební spoření + teď úvěr, jít na pracák... a nechat se živit. Upřímně, své děti jsem rozhodnuta naučit, že z cizího krev neteče a natahovat ruce. Paní Saša věděla, že za 2. těhotenství nic nedostane. Tak jakýpak copak.Když si pořizujeme děti, tak musíme vědět, že je taky nějak v příštích 25 letech uživíme.Vím, bylo jich celých 5.Mohla některé dát k adopci, na redukci - je to hrozné, co píšu, já bych to neudělala. Ale ona si je pořídila, rozhodnutí udělala,mě se neptala-tak se o ně musí postarat,když se tak ROZHODLA. Dala se na vojnu-musí bojovat!!!Ať se semknou romové (sdružení),,rodina - tetičky, bratranci,... a pomohou. Kdepak jsou ????? Popř. Kocáb, Tominová, paní Jana. Bílá naivka Klára to nezvládala a nezvládla, tak někdo z nich může ukázat, jak se to dělá, prostoru je tu stále dost. Anebo SAMA Saša může přiložit ruku k dílu, to že neustále fňuká a natahuje ruce, to se moc nepředřela.
70 000 Kč - ta druhá s trojčaty. Saša - 4 měsíce s miminkama v nemocnici(předpokládám, že dostala i najíst), vybavený byt, výbavička na každé dítě, umělé mléko,služky v počtu ne menším než velkém,...... opravdu chcete SROVNÁVAT?????!!!!!!!
Na druhou stranu máte ale pravdu, co jsme si zvolili, to máme.
S tím já i Saša musíme žít a vyžít ..... pokud si myslí, že na ni někde čekají, že se někde bude mít líp, tak se tam může odstěhovat.
Její život, její štěstí, její boj, její ROZHODNUTÍ.Ona a její rodina musí, co my.... furt

KS 25.1.2015 17:51 (!) reagovat 26 + - 3

Co máte pořád s tím porodným? K čemu by ho potřebovala, když vše dostala - kočárky, autosedačky, postýlky, plíny, oblečení. Nehledě k tomu, už nám tato supermatka zapomíná říct, že dostala 50 000 Kč jako mimořádnou soc. dávku na potřeby dětí. Navíc, ještě dostala pračku i lednici a sušičku. Zajímavé, že si pořizují druhé dítě a nemají lednici s pračkou. Ale hlavně, že nám opakovaně sděluje, že nemá porodné!!

Honza M. 19.1.2015 13:28 (!) reagovat 100 + - 4

statistika vs. zkušenost -2.část

Vážená rodinko paterčat,
mnoho lidi má špatné zkušenosti s Romy i já patřím mezi tuto skupinu. Mám velice velice špatné zkušenosti. Proto můžu zcela objektivně říci že jsem čekal že budete mnohem horší, což nejste ale musíte si uvědomit jednu věc stát tu není od toho aby se staral jenom o vás je tu ještě dalších 10mil občanů. Proto se každý musíme postarat sami o sebe a všechno co dostaneme navíc brát jako dar a být za to hodně vděčný. Musíte se naučit pokory jak zde již někdo napsal. Vaši rodiče(tchýně, tchán) představují starou generaci agresivních, kouřících Romů která byla zvyklá že se o ni stát postará, generaci kterou právě většina ,,bílých˝ nemá rádo. Já jsem toho názoru že když člověk má hodně práce a zájmů tak nemá čas na nadávání a kouření. Vy jste nová generace která má šanci ukázat že má na to být právoplatným členem téhle společnosti tak to sakra dokažte a nevymlouvejte se na diskriminace protože tohle určitě diskriminace Romů není. V USA v první polovině 20stol. to byla diskriminace černých ale ne tohle v ČR. Něco si o tom přečtěte ať víte jak vypadá opravdová diskriminace.

Každopádně držím palce a nedržte se moc vaši maminky a jejich zastaralých názorů jinak se stanete také prototypem Romů které nikdo z ,,bílých˝ nemá rád.

S pozdravem Honza

Nováčková Lucie 19.1.2015 17:31 (!) reagovat 32 + - 0

Slušný vzkaz rodině

Zamyslete se, prosím, co Vám chybí, čeho máte málo, na co se Vám nedostává peněz, příspěvků a dávek, aby mohla odborně příslušná místa správně reagovat. Paterčata nemá žádná rodina, rodiny s pěti a více dětmi určitě existují, ale to není porovnání. Stejně tak se těžko posuzují Vaše potřeby těm, kteří trvale pracují a na potřeby svých dětí vydělávají, třeba i nadstandardně. Prosím ale o porovnání s rodinou, která je také bez práce, včetně prarodičů, která stejně jako vy bydlí v třípokojovém nájemném bytě přiděleném od MÚ. Samozřejmě chápu, že dvě pečovatelky od města jsou třeba, ale už nerozumím potřebě dalších pomáhajících osob v domácnosti. Je třeba myslet na to, že se paterčata narodila do chudé, nemajetné rodiny, bez vlastních příjmů. A bohužel stát by měl zajišťovat takovou péči, aby se děti vyvíjely řádně, v důstojném prostředí, ale skromně. Myslím, že se od státu nedá požadovat přepych a možnost nákupu značkového oblečení a vybavení.Podobně jsem přesvědčena o tom, že pravidla režimu nemocných platí pro všechny pacienty. Samozřejmě se mohu mýlit, proto prosím o vysvětlení. Je také možné, že tím, že bohužel otec dětí musí splácet pravidelně exekuce, se pak nedostává peněz na děti, to je ale naprosto soukromá věc, v tom se asi shodneme, Tady stát zasahovat ani suplovat nedostatek peněz zřejmě nemůže. Děkuji

Honza M. 19.1.2015 13:26 (!) reagovat 48 + - 4

Statistika vs. zkušenost -1.část

Vážení diskutující a diváci,
jsem rád za každé lidi kteří se zajímají o společnost kolem sebe a jsou i ochotni o tom vést diskuze. Na začátku bych rád uvedl několik čísel: pro udržení kulturního dědictví se musí narodit 2.11 dítěte na rodinu aby národ a jeho kulturní dědictví aspoň stagnovalo= přežilo! V české republice je porodnost zatím 1,45 na rodinu = vymíráme a do 100let bude kulturní dědictví Čechů jenom historie, teď si říkáte kdoví co bude za sto let ale co naše děti? Proto nesouhlasím s názory kterých je tu mnoho že děti by si měl pořizovat jenom lidi kteří nato mají finance, znám mnoho chudých kteří mají děti a vánocům dostávají jenom jeden dárek ale jsou šťastnější než mnoho dětí z bohatých kde rodiče pouze točí peníze a na děti nemají mnoho času... Takže za mě určitě čím víc dětí tím víc radosti i když se za tím skrývá těžká dřina. Pokud děti dobře vychováte tak vám tu dřinu několikanásobně vrátí.

Pavel 24.1.2015 20:09 (!) reagovat 4 + - 0

Není problém pořídit si děti chudý, ale je třeba počítat s tím, že se budu muset hodně uskromnit a hodně otáčet. Špatné je si pořídit děti a pak čekat že mne kvůli tomu někdo bude živit.

ala 5.1.2015 20:42 (!) reagovat 64 + - 4

podekovani ceskemu statu za pomoc

Kinovi (vcetne prarodicu) premyslela jsem co poradit na zmenu vasich postoju vuci spolecnosti, ktera vam poskytuje pomocnou ruku bez niz by se vase rodina neobesla. napada me jednine, naucte se pokore. lze ji hledat napr. u dobreho duchovniho. zatim povazujete arogantne pomocnou ruku statu za samozrejmost. Mate sanci neco se svymi zivoty udelat,tak to nepropasnete

L.G. 5.1.2015 20:19 (!) reagovat 75 + - 2

Na tento seriál jsem se v TV nedívala. Tak nějak jsem tušila, že bych se akorát rozčílila. Včera po přečtení jisté diskuze, jsem neodolala a začala si díly pouštět z archívu. Dojem ? Je mně zle, z arogance maminky a babičky malých paterčat. Jediný kdo na mě působí solidně, je otec dětí. Maminka Kiňová jen naříká. Já mám děti, za sebou tři operace a také musím fungovat. Jistě, starost o 5 dětí naráz dá zabrat. Ale když už tu pomoc někdo má, měl by být vděčný a ne ještě neustále nadávat! Osobně už o této rodince nemám zájem nic vidět ani slyšet. Stačilo mně to!

Zuzana V. 5.1.2015 17:35 (!) reagovat 91 + - 7

Moc mě mrzí, že jsem - byť kratince - považovala tuto famílii za slušné lidi. Dokument jen odhalil jejich pravou náturu - jsou to nevděční vyžírkové bez špetky studu a slušnosti. Jak může zdravý dospělý člověk vyžadovat, aby se o něj někdo "postaral"? Hanba by mě fackovala, kdybych to vypustila z úst. Ale oni ne, vyřvávají do světa ty své "pravdy" a jsou na sebe evidentně pyšní.

Kteřina Sikorová 12.1.2015 16:59 (!) reagovat 1 + - 0

Chtěla bych vidět jak by se kdokoli z vás dokázal postarat o tolik dětí stejně jako oni možná Saša nadává ale upřímně kdo by to psychicky zvládal tak aby byl 100% v pohodě? Jediné co se mi nelíbí je chování vůči Kláře která podle mého udělala pro tuhle rodinu opravdu hodně možná bych řekla že obětovala city rodiny vlastní jen aby pomohla a občas se mi nelíbily výlevy maminky Saši, ale na druhou stranu která maminka v jejím věk by tolik pomohla jako ona. Je těžké někoho soudit a proto jim vše přeju ať jsou zdraví a šťastní vše zvládají v pohodě a ať se mají rádi hlavně :)

první ‹ předchozí 1 2 3 4 5 6 7 poslední

Související