iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 3. 2019
20:05 na ČT24

1 2 3 4 5

41 hlasů
107814
zhlédnutí

Hyde Park Civilizace

Zdeněk Svěrák

humorista

55 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

hippie 9.5.2019 12:36 (!) reagovat 10 + - 7

švejk

Při vší úctě k panu profesorovi s ním nemůžu souhlasit v kladení Švejka a Cimrmana na stejnou úroveň a piedestal vrcholu českého humoru. Švejk je zmetek ztělesňující to nejhorší z české národní povahy, zlý, neschopný vychytralý buran, zcela bez jakéhokoli ideálu. Je koneckonců jenom obrazem svého autora, který byl bezcharakterním alkoholickým bolševickým darebákem. Jeho kniha je zjevně nejpřeceňovanějším dílem české literatury vůbec. Cimrman je úplně jiná liga, on se snažil dělat svět i člověka lepším a odkazoval na lidskost a inteligenci člověka.

Julius Maksa 21.5.2019 22:56 (!) reagovat 14 + - 0

Švejk, nebo Cimrman?

Oba jsou vymyšlené postavy k pobavení lidí, ale je pravda, že Švejk pobaví spíše ty hospodské typy, kdežto Cimrman uspěje, spíše u intelektuálů. Nicméně švejkovina je typická česká vlastnost a cizinec má s tím problém. Cimrman naopak je satyra na vědu a jen člověk znalý, se baví tím co hospodskému typu uniká a má pocit, že se jedná o naprostého blbce.

Marcela 24.6.2019 20:58 (!) reagovat 4 + - 0

Švejk, nebo Cimrman?

U Švejka mi vždycky vadilo to, že by měl reprazentovat česklou povahu. Asi bych si ho za kamaráda nevybrala. jen ten slovník 1. diskutujícího mi není příjemný