iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 12. 2013
10:55 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
6190
zhlédnutí

Ochránce

Stavební povolení v záplavovém území — Navyšování penále za promlčené dluhy — Omezování správy vlastního majetku

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Stavební povolení v záplavovém území

  1:29 do playlistu

  Stavební povolení v záplavovém území
  Úředníci Krajského úřadu v Liberci nechali ve Frýdlantu postavit dětský domov rodinného typu. Přestože bylo k dispozici několik pozemků, byl vybrán právě ten, co leží v těsné blízkosti potoka Řasnice – který se čas od času rozlije do sklepů po celé ulici. Paradoxním na celém případu je hlavně to, že se od stavby neupustilo ani po poslední velké povodni z roku 2010.

 • Navyšování penále za promlčené dluhy

  11:18 do playlistu

  Navyšování penále za promlčené dluhy
  Architekt a malíř Ivan Neumann se v roce 2009 dověděl, že dluží Všeobecné zdravotní pojišťovně zhruba 19 tisíc a k tomu ještě 50 tisíc korun penále. Byl z toho velmi překvapen, protože pojišťovna mu o dluhu nedala vědět asi 10 let. Kupodivu si nikdo z úředníků neuvědomil, že po takto dlouhé době se dluh stává promlčený.

 • Omezování správy vlastního majetku

  16:54 do playlistu

  Omezování správy vlastního majetku
  Manželé Švancarovi se díky zátarasu nemohou dostat na svou zahrádku. Jediná cesta totiž vede přes soukromé pozemky. Ještě donedávna to všichni sousedé akceptovali, což celou cestu zlegalizovalo. Pak si však jeden z nich postavil hlavu a cestu přehradil. Úřad brněnské městské části Bystrc se s tímto tvrdým oříškem trápí už více než 4 roky. Na spornou cestu se s námi vypravila právnička z Kanceláře veřejného ochránce práv.

Přehrát vše

Související