iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 12. 2013
12:00 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
6151
zhlédnutí

Ochránce

Spory o výsluhový příspěvek — Svobodný přístup k informacím o platu a odměnách státních zaměstnanců — Odnětí invalidního důchodu muži s roztroušenou sklerózou

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Spory o výsluhový příspěvek

  0:34 do playlistu

  Spory o výsluhový příspěvek
  Jaroslav Hegar sloužil většinu života v armádě, později pak u hasičů. Když se ke stáru rozhodl odejít ze služby, věřil, že bude pobírat výsluhový příspěvek. Kvůli sporům o počet odsloužených let – a tedy i o výši výsluhy, ale nedostával příspěvek vůbec žádný. Než se situace vyřešila, byl úplně bez peněz.

 • Svobodný přístup k informacím o platu a odměnách státních zaměstnanců

  7:52 do playlistu

  Svobodný přístup k informacím o platu a odměnách státních zaměstnanců
  Zeptali byste se šéfa na výši jeho platu a odměn? Pan Radomír Silber to zkusil. Věděl totiž, že v daném případě na to má právo – podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Na uspokojivou odpověď si ale musel počkat téměř rok. Během natáčení se pan Silber poprvé setkal s právníkem Kanceláře veřejného ochránce práv, který mu pomáhal celou věc řešit.

 • Odnětí invalidního důchodu muži s roztroušenou sklerózou

  15:15 do playlistu

  Odnětí invalidního důchodu muži s roztroušenou sklerózou
  David Neoral má roztroušenou sklerózu a před deseti lety dostal plný invalidní důchod. Po osmi letech ale posudkový lékař konstatoval, že na plný invalidní důchod nemá nárok, protože jeho stav se zlepšil. Nevzal však v úvahu fakt, že průběh této nemoci není stabilní. A po dočasném zlepšení stavu obvykle přichází ještě hlubší pád zpátky dolů. A právě když tento pád nastal, David přišel o plný invalidní důchod a měl se začít poohlížet po nějaké práci, aby vůbec přežil.

Přehrát vše

Související