iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 11. 2013
10:15 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
3109
zhlédnutí

Ochránce

Nadměrný hluk z předzahrádky sportbaru — Honitba bez myslivců — Sporné rozúčtování nákladů za teplo v bytovém domě

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Úvod
 • Nadměrný hluk z předzahrádky sportbaru

  1:38 do playlistu

  Nadměrný hluk z předzahrádky sportbaru
  Paní Rektorová bydlí vedle sportovního areálu, u kterého v 90. letech postavili sportbar s předzahrádkou. Ta je ale téměř o polovinu větší, než bylo úřady schváleno. A také pojme mnohem více hostů, kteří společně vytvoří mnohem větší hluk. Paní Rektorová se cítí poškozena na svých právech, bohužel už ale uplynula doba, ve které se s tím dalo něco dělat.

 • Honitba bez myslivce

  6:42 do playlistu

  Honitba bez myslivce
  Honební společenstvo Poštorná doplatilo na problémy s uznáním své honitby. Opětovná registrace mysliveckého spolku vedla tomu, že Městský úřad v Břeclavi, navzdory výzvám ombudsmana, jejich působnost v místních lesích zakázal. A tak nejenže nezbyl nikdo, kdo by lovil škodnou, nezůstal ani nikdo, kdo by plnil krmeliště. V sousedství proto vznikají škody na úrodě, protože zvěř si hledá potravu, kde to jen jde.

 • Sporné rozúčtování nákladů za teplo v bytovém domě

  16:53 do playlistu

  Sporné rozúčtování nákladů za teplo v bytovém domě
  Manželé Kroupovi bydlí v bytovém domě a stěžují si, že sousedé málo topí. Proto oni musí topit víc, čímž ale jejich teplo uniká i k sousedům, kteří potom nemusí topit tolik. Kvůli tomuto kolotoči Kroupovi za teplo platili téměř dvojnásobek toho, co ostatní. Podle vyhlášky ministerstva pro místní rozvoj ale není takový rozdíl v nákladech na teplo mezi jednotlivými bytovými jednotkami možný.

Přehrát vše

Související