iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 9. 2013
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

494 hlasů
1100000
zhlédnutí

Sanitka 2

1. díl

Pokračování legendárního seriálu. Režie Filip Renč

56 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

matylda 8.9.2013 11:00 (!) reagovat 14 + - 3

Pan reziser by jsi mel priste zjistit,jake spolecnosti litaji London-Prague. Jet2 to rozhodne neni.

Anka 8.9.2013 13:11 (!) reagovat 15 + - 8

Letecká společnost

A není to v seriálu jedno, jaké letadlo kam lítá... Bože, točit seriály pro takové hnidopichy, to fakt musí být radost...

Matylda 8.9.2013 13:54 (!) reagovat 8 + - 4

?

Tak možná ještě, aby sledovali skutečný čas příletu a odletu a nebyl na hodinách v letištní hale jiný čas než v reálu, ne?

David 8.9.2013 15:31 (!) reagovat 5 + - 4

Až Vám řeknou, že je země placatá v seriálu

Jsem zvědav co Vy nato.

Matylda 8.9.2013 16:29 (!) reagovat 4 + - 3

Já hlavu používat dokážu a dokážu oddělit realitu od fikce... Nejsem masírovaná seriály komerčních televizí.

marcos 8.9.2013 2:04 (!) reagovat 22 + - 12

50%

Není to taková trága, jak jsem očekával. Renč je výrazně průměrný režisér, ale mohli anagažovat daleko horší.

Natočit akční scény v českých podmínkách je patrně nadlidskej výkon a je to znát. Bohužel u seriálu, který popisuje dny u záchranné služby je to jeden z klíčových prvků, vatu v podobě dialogů kdo s kým spal-bude spát, kolik se narodilo dětí apod. tenhle seriál nedělá a ani by neměl. Někdo tu trefně poznamenal, že je to rozšířená verze krátkých znělek pro BESIP, který jsou dost špatný. Prostě to působí nevěrohodně, divadelně a někdy až směšně a to při scénách, které být směšné nemají.

Stači nakoukat pár dílů Kobry 11 a trochu se inspirovat, ale Renč není typ režiséra, kterej má pro tyhle věci cit. Jdou mu víc dialogy mezi lidma, jejich konfrontace. Postrádám invenčnější práci s kamerou... některý záběry jsou nezajímavý, nudný, statický a vypadají levně a strojeně. Vykreslení postav je dobrý, krom té Trávníčkovi, tomu určitě nevěřím, že je to nejrychlejší řidič záchranky, přijde mi jakoby stále moderoval Kufr, jen v kostýmu zzs. Chtělo by to se více zažrat do postav záchranářů, doktorů, tak aby byly více věrohodní.

Uvidíme, třeba to dalšíma dílama Renč posune dál. Ale s primitivníma zápletkama typu mladej doktor vojede dispečerku, která je vdaná s letcem z jiný záchranky to nevyhraje.

mudr Skalka 8.9.2013 4:51 (!) reagovat 16 + - 13

40%

Akční scény nejsou zas tak důležité u seriálu o záchranné službě. Záchranka přijíždí až po nehodě, ale dnes se divákovi musí servírova i krvavý crasch. Naopak režii mohla čt dát i někomu lepšímu. Velký průšvih je kýčový hudební podkres, zpravidla působící násilně tak jako smích v sitcomu. Kvalitní emotivní song Můj čas který spoluvytvářel v původní Sanitce duši seriálu se zde objevuje nepochopitelně sporadicky. Scénář by bylo unáhlené po odvysílání prvního dílu hodnotit, herecké výkony jsou v pohodě, kamera až na dynamické záběry také a o režii škoda mluvit.

Mirek 8.9.2013 6:10 (!) reagovat 3 + - 1

Mám smůlu :(

Měl jsem nápad - že až se mi vybaví k některému diváckému komentáři nějaký trefný citát, podepíšu jej nickem MUDr. Skalka (jako jsem pod Sanitkou 1 svojí "diagnózu" Moribundus podepsal jménem Jakub Dařbuján) Jenže jste mi sebral vítr z plachet, že jste si zvolil nick mudr Skalka k normálnímu komentáři... Nevadí, třeba nás napadne něco jiného trefného. :)))

Dana 29.12.2013 21:04 (!) reagovat 0 + - 0

Trávníček asi ne,spíše Zedníček

Nevšimla jsem si,že by nejrychlejšího řidiče záchranky hrál Trávníček a už vůbec,že by moderoval Kufr.Ale hlavní je kritizovat,že?A sám být tak trochu mimo mísu.

Dana 29.12.2013 21:14 (!) reagovat 0 + - 0

Trávníček asi ne,spíše Zedníček

Nevšimla jsem si,že by nejrychlejšího řidiče záchranky hrál Trávníček a už vůbec,že by moderoval Kufr.Ale hlavní je kritizovat,že?A sám být tak trochu mimo mísu.

kamil 7.9.2013 22:53 (!) reagovat 22 + - 21

je to FILMOVÝ seriál

Teda tady snad diskutují samí "odborníci" v záchranářství. Uvědomte si, že je to seriál a tak byť se témata čerpají z reálu, ale je to nutné přepracovat do podoby, tak aby to aspoň trochu navazovalo na S1. Jsem nadšený, dobré zpracování a herecká elita k tomu.

Rostík 8.9.2013 13:24 (!) reagovat 11 + - 2

úvaha

Ono by to asi nikomu nevadilo, kdyby se dlouhodobě netvrdilo, že seriál bude vycházet z reálných skutečnosti na zzs. Očekávání především odborné veřejnosti a následné zklamání je tedy na místě ;)

Renata 8.9.2013 16:39 (!) reagovat 7 + - 7

Na reálném základu

Tak až doteď jsem si myslela, že pokud se někde prezentuje, že film/seriál bude vycházet z reálné skutečnosti, tak to znamená, že se tam přehrají neštěstí, která se kdy skutečně stala. V Sanitce to chápu tak, že tam dojde k pádu letadla, který se stal, nehody kdy auto srazí na mostě chodce spadnou do vody apod. Nikoliv, že to bude přesná kopie práce IZS. V kriminálce, že dojde ke stejné vraždě apod. Z jistých důvodů tam neočekávám, že bude přímo kopírována reálná práce třeba zásahové jednotky (přeci jen jejich reálné postupy zásahu by měly být veřejnosti utajeny).

Monika 7.9.2013 21:39 (!) reagovat 19 + - 7

Zachování melodie a písně super,Dagmara Havlová,no,proč zrovna ona?Dáma i v seriálu.
Jinak scéna s autobusem dost nereálná,jak by se s malou dodávkou otočil na bok,a všichni ranění při vědomí.
Snad to nebude nová Ordinace v Růžové zahradě.
Ještě tomu dávám šanci.

ros 7.9.2013 21:27 (!) reagovat 25 + - 3

tragedie --jak sceny tak efekty atd śkoda

slavíček 7.9.2013 21:22 (!) reagovat 43 + - 0

mádr

Pokud doktor Mádr v první byl bývalým pilotem z bitvy o Anglii,tak je mu dnes cca odhadem 90 až 100 let....

Lukáš 8.9.2013 9:06 (!) reagovat 15 + - 0

souhlas, to je věc která mě nejvíc na tom vadí.

Také pan doktor Jandera, na to že pracuje u záchranky od roku 1956, narodil se asi kolem roku 1930, možná i dřív, tak ve svých víc jak 83 letech vypadá čile..., pane jo, tomu se říká aktivní stáří :)

A. 8.9.2013 17:11 (!) reagovat 3 + - 2

Věk

Ano, je to tak. Hrdinům seriálu už by bylo kolem devadesátky. Tvůrci seriálu si toho jsou vědomi - viz http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/234812-sanitka-2-zpusobila-rozruch-v-arealu-ct/
Ale bavilo by vás koukat na Sanitku nikoliv ze současnosti, ale z období kolem r. 1980? Byl by to de facto seriál pro pamětníky.

Jana 7.9.2013 19:39 (!) reagovat 20 + - 3

sklamanie

tešila som sa, ale tie dialógy to zabili, a celé.. no nuda a dosť pochybujem, že sa rozbehnú.

jabo42@seznam.cz 10.9.2013 18:35 (!) reagovat 2 + - 8

východňárko

jdi jed si na Slovensko!!!!!!!!

:-( 11.11.2013 22:11 (!) reagovat 3 + - 0

Co blbnes?

Proc by mela jezdit na SK? Uz tam prece muze byt! Jednak se da chytim kanal CT1, jednak se to da sledovat po i-netu... Tak nechapu, proc ta poznamka. Trochu uvazovat by nezaskodilo!

Kulda 7.9.2013 19:04 (!) reagovat 22 + - 4

No nazdar

Na tenhle blábol bylo škoda "starých" vynikajících herců (kromě Dášeňky, nějak ztratila jiskru a možná, že potřebuje nějakou tu korunu na přilepšenou).
Mladý Jandera, zdá se, že by mohl tak dělat sanitárku a ne doktora na záchrance, který by měl mít široký záběr znalostí. Ale on se zatím snaží páčit zkřivené dveře. Ach joooooo.

Paramedic1 7.9.2013 18:18 (!) reagovat 23 + - 7

zklamání

Takový zklamání z "nové" sanitky... nevim, kdo dělá odbornou konzultaci, ale tolik odborných chyb a nedostatků pohromadě až jsem byla úplně v šoku!!! Doktor resuscituje pacienta, kterej na nej kouka, bez kysliku, bez jediny infuze a nasledne mu řidič (!!) aplikuje apaurin (!!) i.v. do tech nejmensich žilek, ketrý jsou na člověkovi a ještě v šoku sotva vidět... to nemluvim o nesprávném použití pomůcek, jako scoop rám, termofolie a jiný... no a dialogy? Jako z argentinské telenovely.... škoda mluvit. Moc jsem se těšila, jako záchranář jsem starouz sanitku doslova "žrala". Novému seriálu předcházelký velký boom a výsledek je více než sporný. Škoda

Záchranář 7.9.2013 19:14 (!) reagovat 20 + - 3

Musím souhlasit...

Jako zdravotnický záchranář musím souhlasit a reagovat..jsem zděšena a znechucena. Již tak se na nás většina veřejnosti v posledních letech, s prsty na hodinkách - kde je oněch 15 minut,dívá jako na bandu niemandů, na které si mohou hrubě otevřít ústa, plivnout, kopnout.. a my musíme za každých okolností s americkým úsměvem si nechat vše líbit a plnit naše poslání. Obávám se, že toto pokračování pomohlo veřejnosti se v tomto všem jen utvrdit. Nedovedu si například představit, že v dnešní době by si mohl někdo z nás v posádce dovolit dohadovat se, navíc ještě před pacientem, o následném transportu (po svých či na lehátku..), neskutečné. Jestli je takové chování běžné v Praze, na periferiích tedy rozhodně ně!!!O dalších zcesnostech ani nemluvě. To, že se díky seriálu nyní na ZZS lékaři jen pohrnou, toho se tedy pane doktore Schwarzi opravdu nebojím...

Záchranář RZP 8.9.2013 11:16 (!) reagovat 19 + - 3

Záchranář RZP

Myslel jsem, že to má být seriál o záchranářích. Zatím z nás dělá blbce. Ta scéna s nosítky měla být připomínkou prvního dílu. Ale proboha, to byli 50 léta. Dnes postup bez zajištěné žíly a poměření pacienta je non lege artis. A hlavně s krvácením do trávicího traktu. Kdyby jen řekl, "Fando, změř tlak a nachystej žílu". Ať se ukáže, že dnes je ZZS pojízdná JIP a ne rychlé povoznictví, kdy vrcholem bylo v 70 letech podání infúze Rheodextranu. To co ukáží, tomu budou laici věřit. To samé, hádka lékaře a řidiče před rodinou nemocné. I kdyby nastal problém, tak toto se nikdy před laiky neřeší. Hrubá profesionální chyba a v dobře fungujících zařízením je to důvod k hodinové výpovědi. Žádný záchranář si nedovolí pod majáky jet pro alkohol. Proč takovou scénu tam dali a proč konzultant dovolil vůbec ji natočit. Proč degradují to, že zachraňujeme životy. Což jsme zdravotníci druhé kategorie. Znám primáře, co měli 3 atestace (ARO I, ARO II, UM) a záchranku si dobrovolně zvolili jako své životní poslání. Ona práce v terénu má svá specifika. Jinak se zachraňuje v čistém, sterilním prostředí nemocnice a jinak na ulici. A když jsme u té Ameriky. Tam je zásada, že film má divákovi něco dát. Co dá ukázka resuscitace živého pacienta. Kdyby aspoň u toho počítal do 30. Čekal jsem, že to bude děsný, ale že až tak.

:-( 14.9.2013 13:43 (!) reagovat 4 + - 0

Bohuzel,

komercne napsany scenar a dialogy. Kdyz odhlednu od nich a zavru oci :-), urcite si vybavim dejovou linii, ta muze byt. V pohode. Jinak - snaha (nevim koho, protoze neverim, ze pana Jiriho Hubace...) vyplnit 60min deje soucasnymi komercnimi akcnimi scenami. Komercni serialy hadra.

Monika 7.9.2013 21:40 (!) reagovat 3 + - 1

jj,výsluha první dámy asi nestačí.

Lukáš 7.9.2013 16:15 (!) reagovat 11 + - 14

režiser

velká škoda, že to netočil Jiří Adamec, protože režisér je důležitý prvek a ten mi u Renče chybí, druhou kapitolou je scénář a scénárista

:-) 14.9.2013 13:28 (!) reagovat 3 + - 0

:-(

Nevim, zda dobry reziser zmuze neco s ne prave propracovanymi a ne trapnymi dialogy. Nesleduji jine serialy, B O H A T E mi staci jejich reklama mezi vysilanimi, takze nemohu srovnavat. Vychazim jen a pouze ze Sanitky 1. A, samozrejme, jinych serialu CT - Nemocnice (na kraji mesta!!!!, samozrejme), Chalupari... Jak nad tim tak premyslim, kdybych sledovala soucasne serialy jako Ulice, Ruzovka, Cesty domu, ...., mozna by mi po shlednuti prvnich 2 dilu S2 pripdalao pokracovani normalni, ale jelikoz Ulice, Cesty domu, ... nesleduji, S2 budu mit problem sledovat az k poslednimu dilu. Dej je jedna vec, scenar druha, reziser treti. Nekdo muze napsat poutavy pribeh, ale pokud nekdo napise stupidni dialogy a sceny, jak maji vypadat, tak nevim, jak by musel zabodovat reziser, aby herce budto ukociroval a zbrzdil v jejich projevu, anebo je jeste podporir, aby do toho sli draveji... Tak nevim. Ale co - mam vsechny oblibene a TOP serialy na DVD, a ani nemam cas si je prehravat. A kdyz mam, tak frci - Chalupari, Nemocnice 1, Sanitka 1, Takova normalni rodinka,... a U Z I V A M S I J E!!!!! A je mi S K V E L E!!!!!!

Související