iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 1. 2011
19:00 na ČT2

1 2 3 4 5

40 hlasů
1649
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Gogol Na stojáka aneb Ženitba — Architekti Věra a Vladimír Machoninovi — Sopranistka Simona Houda-Šaturová a mezzosopranistka Jana Kurucová — Novinář Honza Dědek

15 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Gogol Na stojáka aneb Ženitba

  0:40 do playlistu

  Gogol Na stojáka aneb Ženitba
  Dnešní Kultura s Dvojkou nabízí ukázky z představení Gogol Na stojáka aneb Ženitba. Skupina herců a autorů, kteří se před lety sešli v zábavné show, hraje v pražském divadle Dobeška žánr takzvané stand ? up comedy, který vznikl v angloamerických barech. Protagonisté však říkají ? kdo chce vidět opravdového Gogola, ať raději na tohle představení nechodí.

 • Architekti Věra a Vladimír Machoninovi

  4:18 do playlistu

  Architekti Věra a Vladimír Machoninovi
  Obchodní dům Kotva v Praze, karlovarský hotel Thermal, budova našeho velvyslanectví v Berlíně. Za všemi těmito stavbami stojí manželé - Věra a Vladimír Machoninovi. Do dějin české architektury se zapsali využitím netradičních materiálů a technologií a zejména jedinečnou provázaností exteriéru s interiérem reprezentovanou návrhy vlastního autorského nábytku. Tvorbu Machoninových představuje aktuální výstava v pražské galerii Jaroslava Frágnera.

 • Sopranistka Simona Houda-Šaturová a mezzosopranistka Jana Kurucová

  8:28 do playlistu

  Sopranistka Simona Houda-Šaturová a mezzosopranistka Jana Kurucová
  Do inscenace Mozartova Idomenea v pražském Stavovském divadle vstoupily nově dvě vynikající slovenské pěvkyně. Sopranistka Simona Houda-Šaturová a mezzosopranistka Jana Kurucová, které se představí v postavách zamilované dvojice trojské princezny Ilie a krétského prince Idamanta.

 • Novinář Honza Dědek

  11:59 do playlistu

  Novinář Honza Dědek
  Hostem dnešního vysílání bude novinář Honza Dědek ke svému novému programu v pražské Viole. Ten by měl fungovat každý poslední pátek v měsíci.

Přehrát vše

Související