iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 2. 2012
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
1886
zhlédnutí

Kulturama

Češi na Berlinale — Videosochař Jakub Nepraš — Co čteme aneb Knižní bazar — Miloš Forman 80!

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Co čteme aneb Knižní bazar

  1:06 do playlistu

  Co čteme aneb Knižní bazar
  Představíme taky projekt Co čteme a pozveme do pražského kina Bio Oko. Knižní bazar se stal už tradičním místem k setkávání milovníků literatury v pražském Biu Oko. Princip je jednoduchý, každý může přinést knihy, které už nepotřebuje a odnést ty, které ho zaujmou. Na nápad pořádat tuhle akci přišla Hanka Třeštíková, dcera dokumentaristky Heleny Třeštíkové.

 • Češi na Berlinale

  9:10 do playlistu

  Češi na Berlinale
  Česká účast na 62. Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně je velmi skromná, ale přesto ji lze vystopovat. Už tradičně nás zachraňují mladí tvůrci. Letos konkrétně původem Slovinec, absolvent pražské FAMU, režisér Olmo Omerzu. V sekci Forum představil svůj snímek Příliš mladá noc.

 • Videosochař Jakub Nepraš

  17:25 do playlistu

  Videosochař Jakub Nepraš
  Jedním z hostů Kulturamy bude multimediální umělec Jakub Nepraš. Momentálně své práce představuje v pražské galerii Hunt Kastner dílo Landscape - tedy Krajina. Krom toho vystavuje taky na Nové scéně Národního divadla, má taky řadu dalších plánů, které prozradil osobně.

 • Miloš Forman 80!

  23:07 do playlistu

  Miloš Forman 80!
  Nezapomeneme ani popřát Miloši Formanovi k jeho narozeninám. Vydali jsme se mezi jeho pokračovatele, tedy mladé filmaře. Třeba Roberta Sedláčka, Zuzanu Špidlovou nebo Jiřího Vejdělka. Jak s odstupem času vnímají režisérovu českou a americkou tvorbu?

Přehrát vše

Související