iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 1. 2011
08:35 na ČT2

1 2 3 4 5

65 hlasů
6588
zhlédnutí

Žijeme s vírou

Jednota v různosti, rozmanitosti a barevnosti

60 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Tim Konečný 23.1.2011 12:12 (!) reagovat 2 + - 10

Základ Jednoty

Jestliže jsme Křesťané, stavějme na KRISTU, ne na Ekumenismu, nebo Katolicismu. To, že je katoliku více, to neznamená, že mluví o pravdě a v pravdě. Nebo ano? Toužíte si opět kupovat odpustky? Nebo věřit Kristu, že on je ta cesta, pravda i život. Nebo věřit a modlit se ke svatým, kteří vás nespasí? Nebo se vám líbí tradice nánosu prachu lží? Rozhodněte se pro správnou jednotu.

Fabb 26.1.2011 11:06 (!) reagovat 1 + - 3

Marnost

Dobrý den,pane Konečný,plně souhlasím se vším co píšete,ale pokud vezmu v potaz příspěvky před vámi,tak jste osamocen,a to je důkaz o marnosti volání k lidem(drtivé většině),kteří jsou omámeni mocí klamu.Písmo pravý"..nemilovali pravdu...proto je Bůh vydává do moci klamu.."
S pozdravem Fabb

Tim Konečný 27.1.2011 16:45 (!) reagovat 0 + - 3

Jít s davem?

Děkuji za Vaší reakci. Pro mne vyznání slovíčko "drtivá většina" zní zajímavě, ale ne směrodatně. To znamená, že když v 70% se dnes manželství rozpadají, tak to neznamená, že se rozpadne i to mé. Dnešní doba potřebuje mít nějaké pilíře víry a ne jak kdo řekne, nebo si myslí. Kristus říká "Psáno jest" to tak vypadá zákonicky viďte, ale má to hlavu a patu, neb se pustit do davové psychozy bez následku, ke kterému to povede. Bible na to krásně reaguje. Ne ti, co mi říkali Pane, Pane, ale kdo zachovávají Jeho přikázání - VEJDOU. Zajímavý viďte.

Tim Konečný 23.1.2011 11:55 (!) reagovat 1 + - 5

Jednota v pravdě

Ano jednota je krásná myšlenka. Krásný cíl, ale NESMÍ být u tohoto procesu vynechán aspekt vzájemné tolerance na vyznání víry, LÁSKY, PRAVDY a SVOBODY. Kristus vyzývá k jednotě v PRAVDĚ A DUCHU. To je podstatný rozdíl vzhledem v ekumenickému hnutí. Nemohu dělat kompromisy na úkor BOŽÍ ČISTÉ PRAVDĚ VE VYZNÁNÍ VÍRY vzhledem k TRADICI založené na lidském základě. JAK BYCH MOHL JEDNAT PROTI BOŽÍ VŮLI A SVÉMU SVĚDOMÍ. Naše historie je žel krvavá díky těmto krokům poddávání se do područí Říma a nechat rozhodovat je v co mám věřit. Pak Komunismus, další utrpení a lidské oběti. Jednota s pravdou začíná v poznání pravdy skrze Bibli, Boží slovo, NE LIDSKÁ USTANOVENÍ VĚTŠINY. Rekatolizace je skutečně silná! Já ale chci stát na Boží straně pravdy. Náš osobní růst v Kristu a pravdě je první krok.. Jiná možnost vede k lživým kompromisům a sladkým řečem o jednotě, ale v srdci spolu nemůžeme souhlasit nad čistou pravdy pod praporem EKUMENISMU! Víme, že to není jen jednota protestantů, ale vede to po Jezuitských pěšinkách k rekatolizaci. A jak víme, katechismus NENÍ ZALOŽEN NA BOŽÍ ČISTÉ PRAVDĚ.

jesuiit 21.2.2011 23:48 (!) reagovat 2 + - 1

názor

Překvapuje mne,že píšete o Kristu a Ekumenismu,ale zároveň píšete o Jezuitských pěšinkách k rekatolizaci...no nevím rád bych se mýlil,ale cítím z toho určitou zášť-jinými slovy kážete vodu a přitom ......

Související