iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 3. 2013
na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
862
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Kde zvířata pomáhají: Canisterapie — Miniparlament: Plavání — Reportáž: Jeden svět — Pozvánka

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:38 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Přehled událostí minulého týdne projdeme s Petrem Kopeckým. Pražský hrad opustil Václav Klaus a nahradil ho Miloš Zeman. Svoje brány pro vás otevřela první jarní pouť – oblíbená Matějská v Praze na výstavišti. Vedle Macha a Šebestové máte možnost poznat i další postavy, které vytvořil malíř a ilustrátor Adolf Born. Svou celoživotní práci včetně obrazů pro dospělé vystavuje v pražském Strahovském klášteře. Vodohospodáři v jižních Čechách kontrolují rozsáhlé podzemní chodby a štoly pod starými městy. A vy, kdo se už těšíte na opravdové jaro, můžete pomoci sledovat jeho příchod pozorováním návratu tažných ptáků. Letošní ročník projektu Jaro ožívá právě začal na uvedeném webu.

 • Kde zvířata pomáhají: Canisterapie

  2:40 do playlistu

  Kde zvířata pomáhají: Canisterapie
  Průvodkyně seriálem Kde zvířata pomáhají Bára nás vezme do Domova svaté Rodiny v Praze 6 Liboci. Canisterapii, tedy léčbu, při které hrají hlavní roli psi, jí ukáže Jana Drvotová ze sdružení Psi pro život. To může poslat terapeutického psa i k vám, pokud ho budete potřebovat. Víc nejen o tom, ale i o výcviku a přednáškách pro děti najdete na webu. Reportáž připravila: Veronika Sobková

 • Miniparlament: Plavání

  6:09 do playlistu

  Miniparlament: Plavání
  Zatím poslední návrh v Miniparlamentu, aby základní školy víc spolupracovaly s zahraničními, většina z vás v hlasování na webu Zpráviček podpořila. V jednom z mailů nás ale šesťačka Markéta upozornila, že některé školy na podobné projekty nemusejí mít peníze. Vaše nápady nás zajímají, takže nám určitě zase dejte vědět, co si myslíte o dnešním návrhu dvanáctileté Nikol, která by chtěla, aby chodilo na základní škole plavat co nejvíc dětí.

 • Reportáž: Jeden svět

  10:29 do playlistu

  Reportáž: Jeden svět
  Festival o lidských právech Jeden svět není jen pro dospělé. Přesvědčila se o tom určitě už řada z vás a na jedné projekci pro školáky natáčel i náš kolega Jakub Čermák.

 • Pozvánka

  12:33 do playlistu

  Pozvánka
  V podzemí Petřínské rozhledny v Praze se otevírá výstava věží a rozhleden, postavených jen a jen z dílů stavebnice Merkur. Kromě řady staveb se dozvíte i něco o historii samotné Petřínské rozhledny. A čeká vás i spousta další zábavy, můžete sami postavit model z Merkuru nebo se zúčastnit fotografické soutěže. Výstava potrvá do konce března.

 • Soutěž

  13:42 do playlistu

  Soutěž
  Tentokrát by nás zajímalo, jestli víte, jak se říká plaveckému stylu, který je odborně popsán jako volný způsob? A) delfín B) motýl C) kraul SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 11 09. Technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS), cena jedné SMS 9 Kč.

Přehrát vše

Související