iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 1. 2013
na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
988
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Kde zvířata pomáhají — Miniparlament: Rozvody — Videoklip: Malý tvor

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:42 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Oblíbení medvědi z Večerníčků, Kuba, Vojta a Matěj oslavili už třinácté narozeniny. Do kasiček Tříkrálové sbírky se vám už podařilo vybrat skoro 40 milionů. V Polsku pomáhá už 21 let „Velký orchestr vánoční pomoci“. Zatím se vybralo skoro 40 miliónů zlotých na pomoc novorozencům a starým lidem v nemocnicích. Pomoc vám školákům, jak zdravě jíst, nabízí program Evropské unie – Ovoce do škol. Plzeňské centrum Techmánie je po velké rekonstrukci a připravuje spoustu nových expozic i supermoderní „3D“ planetárium. Otevřít by se mělo na podzim. O vesmíru je taky lednové číslo nového časopisu pro zvídavé a hravé děti Hrana. Proletíte se v něm sluneční soustavou, dozvíte se, kolik má Zeměkoule v pase, zažijete dobrodružství mezi ufony a můžete luštit jejich řeč. O víkendu vás bude nový sníh lákat na lyže. A kdybyste si chtěli zacestovat v čase, připravilo pro vás li

 • Kde zvířata pomáhají

  3:01 do playlistu

  Kde zvířata pomáhají
  Nový seriál o zvířatech, která pomáhají lidem při léčbě různých problémů. Provázet jím bude Bára Slavatová. Reportáž vás zavede do Dětského domova v Havířově. Seznámíte se s dvěma kočkami plemene ragdoll, Eliášem a Glorií, které děti v domově každodenně léčí a pomáhají jim. Ředitelka dětského domova v Havířově Ladislava Hilbertová je zároveň majitelkou obou koček (Eliáše a Glorie), které uvikdíte v reportáži.

 • Miniparlament: Rozvody

  6:35 do playlistu

  Miniparlament: Rozvody
  Čtrnáctiletá Eva z Vlašimi navrhuje, aby se děti už od 13 let mohly rozhodnout při rozvodu rodičů, u kterého z nich by chtěly žít. Pojďme se podívat, jakou podporu pro svůj nápad získá u svých kolegů i diváků ve studiu Miniparlamentu. Pokud také máte nějaký návrh, který byste rádi prosadili v Miniparlamentu, pošlete nám přihlášku s údaji uvedenými v titulku na email Zpráviček. Do studia na natáčení bereme děti podle pořadí došlých přihlášek. První natáčení Miniparlamentu na tento rok bude 2. února a už se do něj můžete hlásit!

 • Videoklip: Malý tvor

  11:24 do playlistu

  Videoklip: Malý tvor
  Režisérka Slovíček Maria Procházková tentokrát tvořila s dětmi českých krajanů na škole Tomáše Garrigue Masaryka v americkém Chicagu pod vedením Ireny Čajkové. Výsledkem spolupráce je animovaný klip k písničce Malý tvor od nové skupiny Pískomil se vrací. A my vám nabízíme jeho televizní premiéru. K tomu vysvětlení Marie Procházkové: Celá akce vznikla tak, že mě oslovila česká škola TGM v Chicagu, konkrétně paní učitelka Irena Čajková, zda bych neměla chuť s dětmi udělat nějaký animační workshop. No a já nemám ráda věci „jen tak“, tak jsem oslovila kapelu Pískomil se vrací, jestli nepotřebují klip, když už budeme animovat, ať je z toho hmatatelný výsledek (a také už se mi stýskalo po klipech. No a oni akorát dokončovali nové CD, které právě vyšlo, takže se to všechno potkalo v ideální čas. Pozor! Není to Kašpárek v rohlíku!!! Je to jejich odnož, nová kapela, jmenují

 • Soutěž

  13:50 do playlistu

  Soutěž
  Minule jsme vyhlašovali další kolo soutěže o nejlepší dětský recept. Honzík, Ondřej, Majda a Lucie od nás dostanou kuchařskou zástěru s logem Zpráviček za své recepty, které nám i s fotografiemi výsledných jídel poslali. A navíc vše zveřejníme na webu. Recepty můžete posílat i dál, na jaře z nich náš kuchařský tým vybere ten nejlepší, který uvaříme ve vysílání. Tentokrát prověříme vaši pozornost ve vědomostní soutěži. Pamatujete si, jak se jmenuje terapie, která využívá k léčení kočky? Jak se jmenuje terapie, která k léčbě využívá kočky? A) arteterapie B) canisterapie C) felinoterapie SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 11 09. Technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS), cena jedné SMS 9 Kč.

Přehrát vše

Související