iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 12. 2010
08:40 na ČT1

1 2 3 4 5

45 hlasů
2510
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Reportáž: Splněné přání – vytoužená profese — Reportáž: Slovíčka

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:30 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Dětské betlémy, doprava vánočních dárků, zakladatel Facebooku osobností roku, cena Evropského parlamentu pro kubánského disidenta, Nobelova cena míru pro čínského disidenta a norská podpora valašského skanzenu. To jsou témata ve Zpětném zrcátku Petra Kopeckého.

 • Reportáž: Splněné přání – vytoužená profese

  3:01 do playlistu

  Reportáž: Splněné přání – vytoužená profese
  Představujete si někdy, jaké by to bylo, kdybyste pracovali v televizi? Z vašich e-mailů dobře víme, že je to kariéra, po které mnoho dětí touží. Právě proto jsme letos sedmi školákům tohle přání vyplnili. Jako dobrá sudička je provázeli špičkoví televizní profesionálové a možná si při následujícím přehledu vzpomenete, že každý úspěch předcházelo hodně perných chvilek. Ondřej Chaloupecký chtěl moderovat prestižní Události. Jolana Voldánová nebyla proti. Pavlu Hajpišlovou lákala práce reportérky, tréninku se ujal Petr Kopecký. Honza Olexa se zajímal o kameru – tu svou mu půjčil Josef Nekvasil. Jakub Voves stříhá pilně školní filmy – u nás mu dala lekci Krasimira Velitchkova. Pepa Tvrdík už znakovou řeč trochu uměl, když ho do kabinky tlumočníka vzal Jaroslav Švagr. Pro hokej žije Kristýna Mitášová, ale i šéfkomentátor Robert Záruba. Petra Opltová si zkusila předpovědět počasí, záchranné lano jí hodila Taťána Míková.

 • Reportáž: Slovíčka

  10:07 do playlistu

  Reportáž: Slovíčka
  Tušíte, co letos najdete pod stromečkem? Jasně, že ne, to by přece nebylo tajemství. Jednu věc ale dostanete docela určitě a trošku rozbalit si ji dovolíme už teď. V Novém roce Vám představíme Slovíčka. Dvacet krátkých animovaných filmů Vám napoví, co znamenají cizí slova v dospělém zpravodajství.

 • Soutěž

  12:47 do playlistu

  Soutěž
  A máme tu poslední soutěžní otázku v tomto roce. Víte, proč se vlastně Vánoce jmenují Vánoce? Znamenalo to původně: A) dvanáct nocí B) dvě noci, protože v zimě trvá jedna noc jako v létě dvě C) svaté noci Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Zprávičkové tričko netrpělivě čeká na tři nejrychlejší, kteří uhodnou soutěžní otázku pro tento díl. Přejeme Vám za celý tým Zpráviček Vánoce plné radosti, ať je mezi dárky aspoň část toho, o co jste napsali Ježíškovi, a ať se doma všechno vydaří podle Vašich představ.

Přehrát vše

Související