iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 5. 2008
16:50 na ČT2

1 2 3 4 5

133 hlasů
16802
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Mistři vábiči — Rytíři z Lavičné — Hospodaření v Rožmberku

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mistři vábiči

  0:37 do playlistu

  Mistři vábiči
  V poslední době získávají stále větší popularitu nejen u nás, ale v celé střední Evropě soutěže ve vábení jelenů. Naši vábiči patří mezi špičku - například můžeme jmenovat exmistra Evropy Josefa Kaprase, studenta Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Ten bude také předním protagonistou příspěvku, který můžeme brát jako ohlédnutí za loňskou národní soutěží na Hluboké, ale také pozvánku na tu letošní v Lysé nad Labem i na Mistrovství Evropy, které v červnu pořádá Česká republika - a kde jinde než na Hluboké!

 • Rytíři z Lavičné

  8:08 do playlistu

  Rytíři z Lavičné
  Myslivecká literatura, nejen odborná, ale i beletrie, má dlouholetou tradici s řadou slavných jmen. Jedním z jejích současných předních představitelů je novinář a spisovatel - a myslivec - Oldřich Koudelka, který je rovněž předsedou Klubu autorů Českomoravské myslivecké jednoty. Navštívíme ho v jeho současném působišti, v půvabné krajině Malé Hané.

 • Hospodaření v Rožmberku

  16:52 do playlistu

  Hospodaření v Rožmberku
  Už v našem pořadu zazněla víckrát hluboká pravda, že ideální pro přírodu a zvěř je, když zemědělskou činnost, lesnictví i myslivost vykonává v určité oblasti jeden subjekt - ten si sám se sebou určitě porozumí nejlépe a dokáže udržet optimální stavy zvěře bez zbytečných škod na jedné i na druhé straně. Jak takové, dá se říci že příkladné, hospodaření vypadá, na to jsme se zajeli podívat do Přízeře v jižních Čech k firmě Agrowald.

Přehrát vše

Související