iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 9. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2885
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová opatření proti šíření koronaviru

  0:49 do playlistu

  Nová opatření proti šíření koronaviru
  Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo nová plošná opatření proti šíření koronaviru. Bary a restaurace musí od zítřka zavírat v 10 večer. Venkovních sportovních a kulturních akcí se smí účastnit 2 tis. diváků, těch vnitřních pouze tisícovka. A akce, během kterých se stojía jsou pořádané venku, se může účastnit max. 50 lidí. Nadále platí zákaz takových setkání uvnitř pro více než 10 osob.

 • Většina škol nevyhlásí volno

  1:35 do playlistu

  Většina škol nevyhlásí volno
  Většina škol, které zřizuje MS kraj, nebude vyhlašovat v pátek ředitelské volno. K tomu školy vyzval nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. V kraji je také ode dneška zakázaná přítomnost studentů na vysokých školách a výuka tak probíhá distančně. Třeba základní školyv Novém Jičíně, jejichž zřizovatelem je město, ale budou v pátek uzavřené.

 • Většina škol nevyhlásí volno

  4:38 do playlistu

  Většina škol nevyhlásí volno
  Živě Daniel Kašička, ředitel Gymnázia Hladnov.

 • Omezení pro sportoviště

  7:50 do playlistu

  Omezení pro sportoviště
  Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci představil nová epidemiologická opatření, která se dotknout stravovacích zařízení. Budou muset zavřít ve 22 hodin. A také pravidla pro hromadné akce. Na venkovních může být max. 2 tis. diváků, uvnitř tisíc.

 • Města posilují volební komise

  10:00 do playlistu

  Města posilují volební komise
  Města a obce se chystají na nadcházející krajské a senátní volby. Ty proběhnou už příští týden. Na řadě míst ale řeší problém s nedostatkem volebních komisařů. Řada starších lidí totiž kvůli obavám z nákazy koronavirem svou účast v komisích odřekla. Je to případ třeba Opavy, kde už hledají náhradníky.

 • Příčina otravy stále neznámá

  12:26 do playlistu

  Příčina otravy stále neznámá
  Z řeky Bečvy, kterou kontaminovala v neděli neznámá látka, odvezli dosud rybáři do kafilerie 20 tun otrávených ryb. S odklízením pokračují, celkové množství tak rybáři zatím nedokážou odhadnout, řekl dnes ČTK Pavel Kocián z Českého rybářského svazu. Znečištění zaznamenali v Bečvě v úseku od Choryně na Vsetínsku po Přerov, škody půjdou do milionů korun. Podle odborníků zůstala řeka po kontaminaci mrtvá.

 • Pečlivé kontroly na Floře

  12:49 do playlistu

  Pečlivé kontroly na Floře
  Pečlivě kontrolovat počty návštěvníků budou kvůli nařízením vydaným v souvislosti s rostoucím počtem nákaz koronavirem organizátoři podzimní přehlídky ovoce a zeleniny Flora Olomouc - Hortikomplex, kterou od 1. do 4. října za zpřísněných hygienických opatření ožije Výstaviště Flora v Olomouci. V hlavním pavilonu A bude počet návštěvníků regulován na 500, v ostatních pavilonech na 100.

 • Nové zázemí pro záchranáře

  13:18 do playlistu

  Nové zázemí pro záchranáře
  Přerovští hasiči mají nové sídlo za bezmála čtvrt mld. Kč. Moderní areál pro hasičský záchranný sbor vyrostl během necelých 2 letna periferii Přerova. Nahradil nevyhovující zbrojnici v centru města, kterou profesionální jednotky využívaly od poloviny minulého století. Od srpna už ale mohly ladit fungování v novém působišti.

 • Murál polského umělce

  16:17 do playlistu

  Murál polského umělce
  Velká nástěnná malba,neboli murál, vzniká na fasádě jednoho domů v centru Ostravy. Polský umělec Mariusz Waras ji tvoří pomocí stovek šablon. Díla absolventa akademie v Gdaňsku najdou návštěvníci na fasádách domů v Jakartě, Paříži nebo v Los Angeles. Pro Ostravu variaci na symbol, který je spjatý s historií města.

 • Pamětní deska obětem procesu

  19:15 do playlistu

  Pamětní deska obětem procesu
  Monstrproces Buchal a spol., který probíhal v Ostravě od 17. do 31. července 1950, připomíná pamětní deska na budově Čapkovy sokolovny. Ta bude odhalena v 19 hodin po pietním průvodu městem za oběti komunistických procesů. V procesu s Janem Buchalembylo odsouzeno 90 lidí. Padly 4 tresty smrti, 5 doživotí a ostatní byli odsouzeni k celkem 1 065 letům těžkého žaláře. Tresty smrti byly vykonány právě v budově Čapkovy sokolovny.

 • Předvolební debata ČT

  20:45 do playlistu

  Předvolební debata ČT
  Pokračují předvolební debaty České televize. Dnešek patří Jihomoravskému kraji. Jedním z klíčových témat krajských voleb je tam sucho. Jih jižní Moravy totiž patřík nejsušším oblastem Česka. Dalším z témat jsou pak důležité dopravní stavby, které v kraji stále chybí, tedy dálnice do Svitav a na Vídeň.

 • Předvolební debata ČT

  23:19 do playlistu

  Předvolební debata ČT
  Debata se stranickými lídry se tak dnes týká Jihomoravského kraje. Mluvit se bude hlavně o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupenía stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů,a tedy i největší šanci se do nového zastupitelstva kraje dostat. Debata se vysílá živě od 20 hodin na programu ČT24.

Přehrát vše

Související