iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3606
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zaorálek ministrem kultury

  0:48 do playlistu

  Zaorálek ministrem kultury
  Ministrem kultury se stal Lubomír Zaorálek. Politik spjatý s Ostravou a MS krajem tady začínal svou kariéru a utrpěl i největší politický debakl. Lídři místních organizací věří, že jeho zvolení může být pro kraj přínosem.

 • Zaorálek ministrem kultury

  4:58 do playlistu

  Zaorálek ministrem kultury
  Živě Kamil Švec, politolog z Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity.

 • Odvolaný ředitel nemocnice

  9:43 do playlistu

  Odvolaný ředitel nemocnice
  MS krajští radní dnes odvolali ředitele karvinské nemocnice Jiřího Matěje. Tento krok je součástí dlouhodobě plánovaného personálního rozdělení nemocnic v Karviné a Havířově, které dlouho fungovaly pod společným ředitelem v jedné personální unii. Teď kraj chce, aby každá nemocnice měla svého ředitele a náměstky. Do jmenování nového ředitele či ředitelky bude nemocnici řídit vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Pavel Rydrych.

 • Hrozí bouřky

  10:11 do playlistu

  Hrozí bouřky
  Meteorologové prodloužili výstrahu před bouřkami v celé ČR až do zítřka. Doprovázet je může přívalový déšť s úhrnem kolem 40 mm. Nárazy větru mohou lámat větve stromů, hrozí také kroupy. Řidiči by měli v bouřce snížit rychlost.

 • Bezdoplatkové zóny v Orlové

  10:31 do playlistu

  Bezdoplatkové zóny v Orlové
  5 bezdoplatkových zón vzniklo nově v Orlové. Podle města se jedná o problémové lokality. Často tam musí jezdit hlídky městské policie. Město chce v problémových místech snižovat počet příchozích obyvatel a také bojovat proti tzv. byznysu s chudobou. Podobných bezdoplatkových zón v celém Česku přibývá.

 • Větší úroda chmele

  13:04 do playlistu

  Větší úroda chmele
  Loni měli chmelaři na Olomoucku kvůli suchu nejhorší úrodu za poslední čtyři desetiletí. Letos se situace postupně vrací k normálu. Deště v posledním období podpořily růst chmelových šišek. Nepršelo ale tolik, aby révu na chmelnicích napadla plíseň. Úroda se proto očekává asi o 1/5 vyšší než loni. Klesá ale zájem o chmelové brigády mezi mladými lidmi.

 • Školy se chystají na září

  16:08 do playlistu

  Školy se chystají na září
  Na Krnovsku finišují rekonstrukce školských zařízení. Kromě samotných škol se na opravách podílejí jednotlivé obce a města. Chtějí pro stávající i nové žáky zajistit lepší podmínky pro začínající školní rok.

 • Více zmijích uštknutí

  18:20 do playlistu

  Více zmijích uštknutí
  Zmijí na horách přibývá, stejně tak jako jejich kousnutí. Obezřetní by měli být všichni, především pak děti, starší nebo nemocní lidé a také alergici. Podle odborníků si už ale lidé dokážou většinou pomoci sami. Kromě nich jsou ale v ohrožení třeba psi.

 • Madona dostala korunku

  21:17 do playlistu

  Madona dostala korunku
  Klenot Hané, Cholinská madona, má novou korunku. Gotickou sochu, jejíž hodnota je odhadovaná na 4 mil. Kč, v 90. letech ukradli přímo z kostela. Zpět domů se vrátila až po 13 letech, ovšem bez korunky. Trvalo 10 let, než plastika získala nový klenot.

Přehrát vše

Související