iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 7. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2306
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bartovické trápí uhelný mrak

  0:50 do playlistu

  Bartovické trápí uhelný mrak
  Obyvatele Ostravy-Bartovic sužují mračna prachu ze skládky uhlí. Ta patří společnosti Liberty Ostrava. Vítr z ní ročně odnese 7 tun prachu. Podle vedení kraje ale skládka splňuje všechna legislativní pravidla.

 • Bartovické trápí uhelný mrak

  3:49 do playlistu

  Bartovické trápí uhelný mrak
  Živě s Miroslavem Šutou z Centra pro životní prostředí a zdraví.

 • Lékařská fakulta odpoví do týdne

  6:52 do playlistu

  Lékařská fakulta odpoví do týdne
  Ostravská univerzita chce do konce tohoto týdne zaslat Národnímu akreditačnímu úřadu své vyjádření ke zprávě komise úřadu, která na Lékařské fakultě OU kontrolovala průběh přijímacího řízení a našla v něm nedostatky. Teprve po dokončení této zprávy se začne připravovat návrh na odvolání děkana fakulty Arnošta Martínka.

 • Epidemie spalniček končí

  7:17 do playlistu

  Epidemie spalniček končí
  Letošní epidemie spalniček v MS kraji skončila. Od 18. května nepřibývají nové případy a ohnisko nákazy tak lze podle hygieniků od konce června považovat za vyhaslé. V uplynulých měsících se v kraji spalničkami nakazilo 103 lidí, z toho 17 zdravotníků. Je to méně než před 2 lety, kdy onemocnělo 130 lidí, z toho 19 zdravotníků.

 • Oloumoucko sčítá škody po bouřce

  7:39 do playlistu

  Oloumoucko sčítá škody po bouřce
  V Olomouckém kraji dnes pokračovalo odstraňování následků po silných bouřkách doprovázených vichřicí a krupobití. Hasiči kvůli nim evidují na 250 událostí. Většinou šlo o odstraňování popadaných stromů, čerpání vody nebo zakrývání poškozených střech. U Bohuslavic na Prostějovsku ale museli kvůli přívalu vody evakuovat i šest desítek dětí z letního tábora.

 • Přípravy na Beats For Love vrcholí

  10:11 do playlistu

  Přípravy na Beats For Love vrcholí
  V Dolní oblasti Vítkovice vrcholí přípravy na největší taneční festival v České republice Beats for Love. Dělníci dostavují pódia festivalového areálu, včerejší silné bouřky jejich práci nijak výrazně neovlivnily. Čekají, že do Dolní oblasti zamíří více než 40 000 lidí.

 • Kraj znovu podpoří hasiče

  13:22 do playlistu

  Kraj znovu podpoří hasiče
  Dobrovolní hasiči v MS kraji dostanou dotaci 5 mil. Kč. Uvolnila je rada kraje. Původní 4 mil., které kraj rozdal už v únoru, totiž nestačily ani na polovinu žádostí. Peníze hasiči využijí např. na nákup vybavení, podporu požárního sportu nebo zachování historické techniky.

 • Stěhování historické zabezpečovací stanice

  16:11 do playlistu

  Stěhování historické zabezpečovací stanice
  Zařízení z dob 2. světové války sloužilo výpravčím v Branticích na Bruntálsku. Mechanicky řídili provoz vlaků na železniční stanici 80 let, až do včerejška. Dnes několikatunový kolos spolu s návěstidly odvážejí ostravští hasiči do Železničního muzea moravskoslezského.

 • StellPlatzy podpoří karavanisty

  18:39 do playlistu

  StellPlatzy podpoří karavanisty
  Prudký nárůst karavanistů a snaha podpořit turistický ruch. V MS kraji vznikly nové Stellplatzy. Servisní stanice pro obytné vozy a karavany sem mají přilákat více lidí. Na jejich výstavbu proto přispěl i kraj, který chce další peníze najít v rozpočtu i v budoucnu.

 • Poutníci vyrazili k Hostýnu

  21:23 do playlistu

  Poutníci vyrazili k Hostýnu
  Duchovní start prázdnin. To v sobě obnáší pěší pouť mezi nejznámějšími moravskými svatostánky, a to Svatým Hostýnem a Velehradem. Na 3denní putování vyrazila stovka lidí,do cíle u velehradské baziliky dorazí ve čtvrtek.

Přehrát vše

Související