25 minut

2. červenec 2019

Obsah dílu

Bartovické trápí uhelný mrak — Bartovické trápí uhelný mrak — Lékařská fakulta odpoví do týdne — Epidemie spalniček končí — Oloumoucko sčítá škody po bouřce — Přípravy na Beats For Love vrcholí — Kraj znovu podpoří hasiče — Stěhování historické zabezpečovací stanice — StellPlatzy podpoří karavanisty — Poutníci vyrazili k Hostýnu

Části dílu

00:50
Bartovické trápí uhelný mrak
  Obyvatele Ostravy-Bartovic sužují mračna prachu ze skládky uhlí. Ta patří společnosti Liberty Ostrava.
  Vítr z ní ročně odnese 7 tun prachu. Podle vedení kraje ale skládka splňuje všechna legislativní pravidla.
  03:49
  Bartovické trápí uhelný mrak
   Živě s Miroslavem Šutou z Centra pro životní prostředí a zdraví.
   06:52
   Lékařská fakulta odpoví do týdne
    Ostravská univerzita chce do konce tohoto týdne zaslat Národnímu akreditačnímu úřadu své vyjádření ke zprávě komise úřadu, která na Lékařské fakultě OU kontrolovala průběh přijímacího řízení a našla v něm nedostatky. Teprve po dokončení této zprávy se začne připravovat návrh na odvolání děkana fakulty Arnošta Martínka.
    07:17
    Epidemie spalniček končí
     Letošní epidemie spalniček v MS kraji skončila. Od 18. května nepřibývají nové případy a ohnisko nákazy tak lze podle hygieniků od konce června považovat za vyhaslé. V uplynulých měsících se v kraji spalničkami nakazilo 103 lidí, z toho 17 zdravotníků. Je to méně než před 2 lety, kdy onemocnělo 130 lidí, z toho 19 zdravotníků.
     07:39
     Oloumoucko sčítá škody po bouřce
      V Olomouckém kraji dnes pokračovalo odstraňování následků po silných bouřkách doprovázených vichřicí a krupobití. Hasiči kvůli nim evidují na 250 událostí. Většinou šlo o odstraňování popadaných stromů, čerpání vody nebo zakrývání poškozených střech. U Bohuslavic na Prostějovsku ale museli kvůli přívalu vody evakuovat i šest desítek dětí z letního tábora.
      10:11
      Přípravy na Beats For Love vrcholí
       V Dolní oblasti Vítkovice vrcholí přípravy na největší taneční festival v České republice Beats for Love.
       Dělníci dostavují pódia festivalového areálu, včerejší silné bouřky jejich práci nijak výrazně neovlivnily. Čekají, že do Dolní oblasti zamíří více než 40 000 lidí.
       13:22
       Kraj znovu podpoří hasiče
        Dobrovolní hasiči v MS kraji dostanou dotaci 5 mil. Kč. Uvolnila je rada kraje. Původní 4 mil., které kraj rozdal už v únoru, totiž nestačily ani na polovinu žádostí. Peníze hasiči využijí např. na nákup vybavení, podporu požárního sportu nebo zachování historické techniky.
        16:11
        Stěhování historické zabezpečovací stanice
         Zařízení z dob 2. světové války sloužilo výpravčím v Branticích na Bruntálsku. Mechanicky řídili provoz vlaků na železniční stanici 80 let, až do včerejška. Dnes několikatunový kolos spolu s návěstidly odvážejí ostravští hasiči do Železničního muzea moravskoslezského.
         18:39
         StellPlatzy podpoří karavanisty
          Prudký nárůst karavanistů a snaha podpořit turistický ruch. V MS kraji vznikly nové Stellplatzy.
          Servisní stanice pro obytné vozy a karavany sem mají přilákat více lidí. Na jejich výstavbu proto přispěl i kraj, který chce další peníze najít v rozpočtu i v budoucnu.
          21:23
          Poutníci vyrazili k Hostýnu
           Duchovní start prázdnin. To v sobě obnáší pěší pouť mezi nejznámějšími moravskými svatostánky, a to Svatým Hostýnem a Velehradem. Na 3denní putování vyrazila stovka lidí,do cíle u velehradské baziliky dorazí ve čtvrtek.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           3. červenec 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           29. září

           Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

           29. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám