iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 4. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1751
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podezřelý z výbuchu na psychiatrii

  0:49 do playlistu

  Podezřelý z výbuchu na psychiatrii
  Muž podezřelý ze zavinění výbuchu radnice v Rýmařově na Bruntálsku je v péči psychiatrů, policisté ho zatím nemohou obvinit, čekají na posudky lékařů. Kriminalisté vyšetřování v budově ukončili, dnes ji prohlédl statik i plynař a město začalo s úklidem, aby radnici mohlo zítra zase otevřít veřejnosti.

 • Podezřelý z výbuchu na psychiatrii

  2:39 do playlistu

  Podezřelý z výbuchu na psychiatrii
  Živě Luděk Šimko, starosta Rýmařova.

 • Soud o privatizaci OKD

  6:53 do playlistu

  Soud o privatizaci OKD
  Městský soud v Praze potvrdil zprošťující rozsudek nad trojicí mužů obžalovaných v souvislosti s údajně nevýhodnou privatizací OKD. Podle soudu nešlo o trestný čin. Obžalovaní byli bývalí místopředsedové Fondu národního majetku, a také soudní znalec, který vypracoval posudek na ocenění společnosti.

 • Kraje a střední školy

  7:17 do playlistu

  Kraje a střední školy
  Ministr školství Robert Plaga zřejmě podpoří, aby kraje schvalovaly počty přijatých uchazečů na SŠ. Původně byl přitom proti. Nyní stanovují počty přijatých ředitelé škol a zřizovatelé, tedy kraje, je nemohou nijak ovlivnit. Karlovarský kraj proto navrhl změnu zákona, kde by předpokládaný počet otevíraných tříd mohl podmínit svým souhlasem. Obory by se tak podle něj měly lépe přiblížit požadavkům trhu práce.

 • Likvidace Dolu Paskov může začít

  7:40 do playlistu

  Likvidace Dolu Paskov může začít
  Likvidace Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku pokračuje. Těžební společnost OKD teď získala povolení báňského úřadu, na základě kterého může zasypat důlní jámy v části Sviadnov. S likvidací důlních děl začali těžaři loni v listopadu. Se všemi pracemi chtějí být hotoví do roku 2021.

 • Haldová turistika kvete

  10:37 do playlistu

  Haldová turistika kvete
  Zelené ostrovy uprostřed měst. Haldy jako místo pro turistiku, relaxaci a volnočasové aktivity. Odvaly, které sloužily k ukládání hlušiny po těžbě, ale i strusky z ocelářství, chtějí zmapovat odborníci z Přírodovědecké fakulty OU. Podle nich by měly být větší součástí měst. Na většině z nich jsou navíc vzácné rostliny i živočichové.

 • Vrchní soud o solárních elektrárnách

  14:18 do playlistu

  Vrchní soud o solárních elektrárnách
  Vrchní soud v Olomouci dnes pravomocně rozhodl v případu solární elektrárny Mrlínek u Bystřice pod Hostýnem. Ta měla dosáhnout na výhodnější výkupní ceny elektřiny díky licenci, kterou získala na konci roku 2010, i když ještě nebyla dokončená. Vznikla tak škoda 22 mil. Kč. Pokud by elektrárna fungovala plánovaných 20 let, činil by rozdíl v cenách zhruba 300 mil. Kč.

 • Týden v černém na školách

  16:27 do playlistu

  Týden v černém na školách
  Týden škol v černé. Název kampaně, která má upozornit na špatnou situaci a podfinancování českého školství. V celé republice se do ní zapojily tisícovky učitelů. Mimo jiné i ti v MS kraji. Pedagogové upozorňují, že pokud se situace nezmění, jsou připraveni vyhlásit stávkovou pohotovost.

 • Obchvat Prostějova má zpoždění

  18:48 do playlistu

  Obchvat Prostějova má zpoždění
  V Prostějově se po více než 10 letech chystají budovat severní obchvat. V pondělí radní OL kraje budou řešit dodavatele stavby. Ta má přijít na více než 300 mil. Kč. Ulevit od dopravy by měla zejména centru města a také okolí Olomoucké ulice.

 • Ronja v Divadle loutek

  21:14 do playlistu

  Ronja v Divadle loutek
  Příběh o dětském přátelství, které přetrvá navzdory rodičům, nastudovalo ostravské Divadlo loutek. Nový titul má název "Ronja, dcera loupežníka". Jde o dramatizaci stejnojmenné knihy světově proslulé švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Přehrát vše

Související