iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 4. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1898
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostravská huť ArcelorMittal je na prodej

  0:51 do playlistu

  Ostravská huť ArcelorMittal je na prodej
  Největší světový výrobce oceli, společnost ArcelorMittal, nabídl k prodeji 5 továren, včetně té ostravské, která i s dceřinými firmami zaměstnává okolo 7 000 lidí. Chce totiž koupit největší evropskou ocelárnu Ilva na jihu Itálie. Do jednání o případném novém vlastníkovi se chce zapojit ministr průmyslu a obchodu v demisi.

 • Ostravská huť ArcelorMittal je na prodej

  3:25 do playlistu

  Ostravská huť ArcelorMittal je na prodej
  Údaje o akciové společnosti ArcelorMittal Ostrava, která je součástí největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal a která po celém světě zaměstnává víc než 315 tisíc lidí.

 • ArcelorMittal chce prodat ostravské hutě

  4:06 do playlistu

  ArcelorMittal chce prodat ostravské hutě
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Soud projednává daňový únik za miliardu

  8:15 do playlistu

  Soud projednává daňový únik za miliardu
  Výslechem bratra šéfa tzv. lihové mafie Radka Březiny pokračoval u Krajského soudu v Ostravě proces s bývalým majitelem frýdeckomístecké likérky AB Style Milanem Antoniazim. Březina a další obžalovaní za obchody s lihem dostali až 13leté tresty vězení.

 • Hasiči vyjížděli k lesním požárům

  10:01 do playlistu

  Hasiči vyjížděli k lesním požárům
  Ke 3 větším požárům lesů v Beskydech a na Opavsku vyjíždělo z noci na dnešek 24 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Nejprve začal hořet les v Uhlířově, pak v obci Lhotka a v obci Řeka. Tam hasiči kontrolovali požářiště ještě dnes. Požáry způsobily škodu 160 tis. Kč a může za ně hlavně nedbalost při pálení zbytků stromů a větví po těžbě. Obešly se bez zranění.

 • 70 výjezdů kvůli silnému větru na Olomoucku

  10:29 do playlistu

  70 výjezdů kvůli silnému větru na Olomoucku
  Desítky výjezdů mají za sebou hasiči v Olomouckém kraji. V neděli odpoledne museli kvůli silnému větru vyjíždět k uvolněným střechám nebo popadaným stromům. Silný vítr komplikoval také hašení několika požárů trávy nebo hrabanky v lesích např. mezi obcemi Pohořany a Hrubá Voda.

 • Demonstrace proti krokům vlády

  12:21 do playlistu

  Demonstrace proti krokům vlády
  Živě z Ostravy redaktorka Helena Dohnalová.

 • Demonstrace proti krokům vlády

  14:16 do playlistu

  Demonstrace proti krokům vlády
  Živě z Olomouce redaktor Martin Laštůvka.

 • Olomoucký kraj opraví silnice za 1,2 mld. Kč

  15:13 do playlistu

  Olomoucký kraj opraví silnice za 1,2 mld. Kč
  Přes 1,2 mld. Kč chce letos investovat Olomoucký kraj do oprav silnic II. a III. tříd. Většinu peněz získá hejtmanství z evropských dotací. Na konferenci Moravské dopravní fórum to dnes řekl náměstek hejtmana Jan Zahradníček. Mezi největší investiční akce bude letos patřit oprava silnice mezi Prostějovem a Mořicemi za více než 200 mil. Kč. Za poslední roky jde o nejvíc peněz, které kraj za opravy zaplatí. S tím ale podle hejtmanství souvisejí projekční a dodavatelské problémy.

 • Festival Jeden svět dorazil do Ostravy

  16:05 do playlistu

  Festival Jeden svět dorazil do Ostravy
  Do menších ostravských kinosálů dorazily filmy o válečných konfliktech, sportovní šikaně, politicích i o osobních dramatech lidského života. Začal festival Jeden svět. Jeho letošní heslo zní Nevypínejte počítač, aktualizujeme systém.

 • Karel May možná tvořil na bíloveckém zámku

  18:50 do playlistu

  Karel May možná tvořil na bíloveckém zámku
  Slavný spisovatel dobrodružných románů o náčelníku apačů Vinnetouovi a jeho pokrevním bratru Old Shatterhandovi možná tvořil i na zámku v Bílovci. Takovou zprávu teď napsal tamnímu kastelánovi vnuk posledních majitelů hrabě Peter Sedlnitzky. V oficiálním životopise ale žádná zmínka o jeho pobytu tam není.

 • Uzavírka mostů v Českém Těšíně

  20:33 do playlistu

  Uzavírka mostů v Českém Těšíně
  Dnes začala plánovaná rekonstrukce 2 mostů na ulicích Jablunkovská a Karvinská v Českém Těšíně. Řidiče čekají dopravní omezení. Rekonstrukce bude stát bezmála 54 mil. Kč a potrvá půl roku.

 • Drama, ve kterém rozhodují diváci

  21:58 do playlistu

  Drama, ve kterém rozhodují diváci
  Národní divadlo moravskoslezské připravilo drama ze soudní síně, ve kterém se diváci stávají porotou a rozhodují, jestli je obžalovaný vinen, nebo má být osvobozen. Činoherní soubor proto nastudoval 2 alternativní konce.

Přehrát vše

Související