10. duben 2018

Obsah dílu

Sanace Trojice začne letos — Sanace Trojice začne letos — OKD loni vytvořilo zisk 3 miliardy — Residomo zastavilo byty — Další pokles nezaměstnanosti — Bývalý starosta Určic před soudem kvůli nelegální skládce — Povodí Odry jedná s lidmi v Zátoru — Řidič překročil rychlost o 100 km/h — 125 let od založení Beskidenvereinu — Chaty Klubu českých turistů — Počátky čs. armády v hrabyňském památníku — Album sonát Luboše Fišera

Části dílu

00:49
Sanace Trojice začne letos
  V polovině roku začne sanace jedné z největších ekologických zátěží na Ostravsku - Trojického údolí ve Slezské Ostravě. Zakázku za necelou miliardu získala ve výběrovém řízení společnost EKO-KOM. Kdo nakonec lokalitu vyčistí, ale není jasné. Proti výsledku se odvolalo hned několik zájemců o sanaci. S tou dlouhodobě nesouhlasí město, podle názoru jeho vedení by měl stát nejdříve dořešit ostravské laguny.
  03:50
  Sanace Trojice začne letos
   Živě Tomáš Macura, primátor města Ostravy.
   06:52
   OKD loni vytvořilo zisk 3 miliardy
    Těžební společnost OKD dosáhla loni tržeb 16 miliard 800 milionů korun a vytvořila zisk 3 miliardy 400 milionů korun. Vytvořila dost hotovosti pro další chod podniku. Server ihned.cz uvedl, že dobrý výsledek hospodaření souvisí s rostoucími cenami černého uhlí.
    07:11
    Residomo zastavilo byty
     Majetek společnosti Residomo, která v Moravskoslezském kraji vlastní více než 43 tisíc bývalých hornických bytů OKD, je v zástavě u britské správcovské skupiny Wilmington Trust. Skupina zastupuje držitele dluhopisů v hodnotě šesti set osmdesáti milionů eur, které společnost Residomo vydala. Napsal to server hlidacipes.org. Ředitel společnosti Residomo Jan Rafaj uvedl, že transakcí firma přefinancovala předchozí úvěry.
     07:38
     Další pokles nezaměstnanosti
      Další pokles nezaměstnanosti oznámil Úřad práce. Nejvíce lidí bez práce je stále v Moravskoslezském kraji, konkrétně téměř pět a půl procenta, v Olomouckém kraji si pak zaměstnání hledá více než 17 tisíc lidí. Jedním z nejpostiženějších je pak okres Jeseník, kromě sezónních výkyvů je to také důsledkem konce dvou větších závodů – Hardu a Touaxu.
      10:08
      Bývalý starosta Určic před soudem kvůli nelegální skládce
       Okresní soud začal řešit případ Vlastimila Konšela - bývalého starosty Určic na Prostějovsku. Ten je obžalovaný kvůli tomu, že za obcí nechal 17 let nezákonně skladovat odpad. Kvůli černé skládce dostaly Určice pokutu, starosta mezi tím v čele obce skončil.
       12:19
       Povodí Odry jedná s lidmi v Zátoru
        Živě redaktor Jan Pirkl.
        14:08
        Řidič překročil rychlost o 100 km/h
         Rychlostí 222 kilometrů v hodině jel dnes dopoledne po dálnici Dé jedna nedaleko Hladkých Životic na Novojičínsku opilý řidič. Povolenou rychlost tak překročil o téměř sto kilometrů v hodině, v krvi měl podle policie více než jednu promile alkoholu.
         14:51
         125 let od založení Beskidenvereinu
          Před 125 lety byla v Moravské Ostravě založena místní skupina německého turistického spolku Beskidenferajn. S Pohorskou jednotou Radhošť a Klubem českých turistů patřilo sdružení mezi první průkopníky turistiky v Beskydech. Na konci 19. století spolek zároveň inicioval vybudování hned několika prvních útulen na beskydských vrcholech - mimo jiné na Lysé hoře, Javorovém nebo na Slavíči.
          17:55
          Chaty Klubu českých turistů
           Jak už bylo zmíněno, nejen německý turistický spolek působil v Beskydech. Klub českých turistů zde vznikl v roce 1899 a v současné době provozuje třeba chaty na Prašivé, Skalce v Mostech u Jablunkova, chatu Ostrý a už zmíněnou Bezručovu chatu na Lysé hoře. Nejstarší českým spolkem, co se týká Beskyd, je ale Pohorská jednota Radhošť, založená už roku 1884. Ta v současnosti provozuje chatu na Velkém Javorníku, ale během své historie se zasloužila třeba i o výstavbu na Pustevnách včetně Maměnky a Libušína.
           18:32
           Počátky čs. armády v hrabyňském památníku
            V Národním památníku druhé světové války v Hrabyni dokončují mimořádnou expozici. Bude věnována formování nové československé armády v letech 1918-1938, jejíž základ tvořili dobrovolníci z řad rakousko-uherské armády a postupně se přidávali muži, kteří se vraceli z Francie a Itálie.
            20:37
            Album sonát Luboše Fišera
             Klavíristka Zuzana Šimurdová nahrála skladby Luboše Fišera. Jde o první kompletní nahrávku jeho osmi sonát. Album vzniklo v Kanadě, kde rodačka z Ostravy Plesné žije a pracuje jako koncertní umělkyně i pedagožka.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             11. duben 2018

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. květen

             ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

             29. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             25. květen

             Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

             25. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. květen

             Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

             24. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. květen

             Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

             23. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám