iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 2. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2511
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Demonstrace za dostavěnou Rudnou

  0:52 do playlistu

  Demonstrace za dostavěnou Rudnou
  Zhruba 200 lidí dnes protestovalo v Ostravě-Porubě kvůli nedokončené Prodloužené Rudné. Lidem z druhého nejlidnatějšího obvodu krajského města už dochází trpělivost a tak dnes vyrazili k domu Dušana Richtára, který dostavbu důležité dopravní tepny blokuje.

 • Demonstrace za dostavěnou Rudnou

  3:49 do playlistu

  Demonstrace za dostavěnou Rudnou
  Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

 • Stále zhoršené rozptylové podmínky

  8:29 do playlistu

  Stále zhoršené rozptylové podmínky
  Rozptylové podmínky v MS kraji jsou stále zhoršené. Průměrný denní limit pro polétavý prach je na většině stanic za více než dvojnásobkem mezní hranice, která je 50 mikrogramů na m3. Odpoledne nejvyšší hodnotu zaznamenala stanice v Českém Těšíně na Karvinsku, kde bylo mezi 13:00 a 14:00 naměřeno 140 mikrogramů na m3. Vyplývá to z údajů ČHMÚ.

 • Těžba lagun zpožděná

  8:56 do playlistu

  Těžba lagun zpožděná
  Odvoz toxických kalů z ostravských lagun začne se zpožděním. Firma AVE CZ totiž práce v areálu musí často, kvůli zvýšeným hodnotám škodlivin v ovzduší, přerušovat. Společnost zatím nechce zveřejnit ani tzv. koncovku. Tedy místo, kde bude téměř 100 tis. tun odpadů z jedné z největších ekologických zátěží v republice zlikvidováno.

 • Vražda po 11 letech u soudu

  11:31 do playlistu

  Vražda po 11 letech u soudu
  Náhoda, pomsta nebo moderní technologie. To vše hraje roli při vyšetřování tzv. kriminalistických pomníčků, tedy neobjasněných závažných zločinů. Jeden z takových pomníčků, který se podle policistům podařilo po 11 letech vyřešit, projednává Krajský soud v Ostravě. Jde o dvojnásobný pokus vraždy v Havířově.

 • Nezaměstnaných je více

  13:23 do playlistu

  Nezaměstnaných je více
  Podíl nezaměstnaných v MS kraji v lednu vzrostl o 0,1 % na 5,9 %. Nezaměstnanost v regionu je nejvyšší ze všech krajů ČR. Práci nemělo na konci ledna v kraji 50 011 lidí, o 524 více než na konci prosince. Pro měsíc leden je to ovšem nejméně od roku 1997. Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v lednu vzrostla o 0,3 % z prosincových 4,3 % na 4,6 %.

 • Olympijské parky jsou připraveny

  14:09 do playlistu

  Olympijské parky jsou připraveny
  Zítra v poledne začne zahajovací ceremoniál zimní olympiády v jihokorejském Pchojngčchangu. Atmosféru sportovního svátku ale pocítí lidé i přímo u nás, a to nejen u televizních obrazovek. Tři týdny chystali členové Olympijského výboru tzv. Olympijského festivaly v Brně a Ostravě. Ty budou sloužit jako fanzóny, ve kterých si zájemci budou moct některé ze sportovních disciplín vyzkoušet na vlastní kůži.

 • Co bude s Bedřiškou?

  17:02 do playlistu

  Co bude s Bedřiškou?
  Vedení ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky chce zhruba do 2 let zbourat tamní osadu Bedřiška, kde v tzv. finských domech žijí hlavně Romové. Starostka Liana Janáčková to dnes sdělila obyvatelům, kteří se přišli informovat na jednání zastupitelstva. Podle organizací, které s lidmi pracují, dřívější problémy z Bedřišky vymizely a dnes je tam relativně klid.

 • Bezdomovci vyrábějí sýry

  19:25 do playlistu

  Bezdomovci vyrábějí sýry
  Vlastní sýrárnu otevřela Armády spásy ČR na farmě ve Strahovicích na Opavsku. Už téměř 20 let původně rozpadlou zemědělskou usedlost postupně opravují a o domácí zvířata se starají převážně lidé, kteří se dostali na okraj společnosti.

 • ČT Ostrava připravila dokument o Baníku

  21:45 do playlistu

  ČT Ostrava připravila dokument o Baníku
  Televizní studio Ostrava natočilo dokument o fotbalovém klubu Baník. Provází jím jeho nejznámější fanoušek Jaromír Nohavica. Na pozadí dějin fotbalového klubu, který založili kluci z havířských kolonií, se objevují dějiny a génius loci Ostravy. Dokument vznikal 2 roky. Na televizních obrazovkách se objeví v dubnu.

Přehrát vše

Související