iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 7. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1671
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nemocnice lákají sestry na sociálních sítích

  0:59 do playlistu

  Nemocnice lákají sestry na sociálních sítích
  Nedostatek sester trápí i nemocnice v Olomouckém kraji. Třeba ta prostějovská zkouší zaujmout na sociálních sítích. Od videoklipu o práci sestry si slibuje větší publicitu oboru hlavně u mladých lidí. Za dva týdny spot shlédlo tisíc lidí. Podobně sestry láká třeba novojičínská nemocnice nebo pražský IKEM.

 • Nemocnice lákají sestry na sociálních sítích

  3:14 do playlistu

  Nemocnice lákají sestry na sociálních sítích
  Živě Martina Šochmanová, prezidentka, Česká asociace sester.

 • Letadlo z Burgasu

  8:17 do playlistu

  Letadlo z Burgasu
  Letadlo s českými turisty mířící z Brna do Burgasu mělo dnes ráno na bulharském letišti problémy při přistání a ocitlo se mimo přistávací plochu. Nikdo neutrpěl zranění. Důvodem byla nejspíš technická závada. Kvůli incidentu se zpozdil zpáteční let z Burgasu do Ostravy.

 • Ostrava v přípravách na festival

  8:48 do playlistu

  Ostrava v přípravách na festival
  V Ostravě vrcholí přípravy na největší tuzemský festival world music. Colours of Ostrava. Připravují se obchodníci i hoteliéři. Do města přijede kvůli hudební události několik desítek tisíc lidí. Festival má pro Ostravu podle analytiků ekonomický přínos v řádech stovek milionů korun.

 • Nové využití olomouckého centra

  11:20 do playlistu

  Nové využití olomouckého centra
  Na sto šedesát tisíc turistů ročně navštíví historické centrum Olomouce. To patří hned po tom pražském k nejvýznamnějším v rámci republiky. Nejen turisté, ale i místní se v této oblasti musejí přitom proplétat mezi projíždějícími auty. Už řadu let totiž slouží některá menší náměstí v centru spíše jako parkoviště. Město to chce změnit. Do veřejné diskuse se zapojili nejen architekti, ale například i obyvatelé těchto lokalit.

 • Odměna za divočáka

  13:41 do playlistu

  Odměna za divočáka
  Myslivci dostanou 1000 korun za každé zastřelené divoké prase, ale jen v oblasti intenzivního lovu na Moravě. Dnes to řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. Stát tak chce myslivce motivovat ke snížení počtu přemnožených divokých prasat.

 • Začala stavba D48

  14:17 do playlistu

  Začala stavba D48
  Rekonstrukce na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem pokračuje. Silničáři ji rozšíří na dálnici. Teď staví obslužné komunikace, aby ji příští rok mohli uzavřít a začít s opravami. 11kilometrový úsek se bude stavět více než 3 roky a stát za něj zaplatí přes 2 miliardy korun.

 • Neurocentrum pro děti

  17:00 do playlistu

  Neurocentrum pro děti
  Ostrava je jediným městem, které nabízí rodičům těžce postižených dětí speciální rehabilitační metody používané v zahraničí. Soukromé centrum založil otec dítěte, které v Česku stále okrajově používanými postupy prošlo a jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil.

 • Olomoučané chtějí v ulicích víc tramvají

  19:15 do playlistu

  Olomoučané chtějí v ulicích víc tramvají
  Obyvatelé Olomouce si stěžují na nedostatek tramvají v ulicích města. Dopravní podnik vždy v létě posílá na každý spoj jenom jeden tramvajový vůz. Kvůli opravám v centru města byly navíc některé linky úplně zrušeny. Tramvaje jsou tak zaplněné ještě víc než v předchozích letech.

 • Jak se staví stage

  21:46 do playlistu

  Jak se staví stage
  Desítky dělníků i kusů těžké stavební techniky se pohybují v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Pátý den staví areál Colours of Ostrava . Největšího hudebního festivalu v Česku, který začíná zítra v poledne. Mezi festivalovými pódii je letos i velké šapitó z Anglie a nová hlavní scéna s vylepšeným zvukem i světly.

Přehrát vše

Související