iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 3. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2600
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Opatření na Olomoucku

  0:49 do playlistu

  Opatření na Olomoucku
  O půlnoci skončila lidem z Litovle, Uničova, Červenky a jejich místních částí dvoutýdenní karanténa. Kvůli velkému počtu nakažených hygienici uzavřeli oblast, kde žije zhruba 24 tisíc lidí.

 • Litovel po skončení přísných opatření

  3:54 do playlistu

  Litovel po skončení přísných opatření
  Rozhovor se starostou Litovle Viktorem Kohoutem.

 • Testování na koronavirus

  7:50 do playlistu

  Testování na koronavirus
  Nárůst nakažených novým koronavirem zaznamenali v Ostravě. Ta už počtem pozitivně testovaných dohnala Frýdecko-Místecko. Může za to také zvýšené testování, laboratoře testují na maximum.

 • Jídlo pro lidi bez domova

  10:17 do playlistu

  Jídlo pro lidi bez domova
  Tři dny stačily na to, aby lidé na jihu Moravy mezi sebou nasbírali na 60 tisíc korun na pomoc potravinové bance. Ta teď dodává suroviny většímu počtu organizací než obvykle - z jejích zásob nově vaří i dobrovolníci a restaurace pro lidi bez domova.

 • Inteligentní karanténa

  11:55 do playlistu

  Inteligentní karanténa
  Na jižní Moravě dnes začalo testování takzvané chytré karantény. Jde o vytipování potenciálně nakažených pomocí technologií – především mobilních telefonů - se souhlasem dotyčného. Po Velikonocích by se měl systém rozšířit po celé České republice.

 • Koronavirus v Uherském Brodě

  14:34 do playlistu

  Koronavirus v Uherském Brodě
  A teď pohled na východní Moravu - tam testy odhalily nejvíc nakažených na Uherskohradišťsku - zejména v Uherském Brodě. Počet nemocných tam překročil třicítku.

 • Zahlcené úřady

  16:23 do playlistu

  Zahlcené úřady
  Nápor zažívají v těchto dnech úřady - především ty finanční. Pro veřejnost fungují v omezeném režimu - v pondělí a ve středu, od 8 do 11 hodin. Před podatelnami se dopoledne tvoří fronty.

 • Lahve pro plicní ventilaci

  18:19 do playlistu

  Lahve pro plicní ventilaci
  Nárůst poptávky a výroby o stovky procent. Ostravská společnost Vítkovice Cylinders, která vyrábí medicinální láhve na kyslík, dusík a rajský plyn, pracuje na maximum své kapacity.

 • Uzavřená sportoviště

  20:58 do playlistu

  Uzavřená sportoviště
  Koronavirová pandemie paralyzovala veškerý sport v zemi. Uzavřená je naprostá většina sportovišť. Jejich provozovatelé počítají ekonomické ztráty i posouvají plánované opravy a rekonstrukce.

 • Koncerty ze zkušebny

  22:41 do playlistu

  Koncerty ze zkušebny
  V Ostravě vzniká nové studio pro hudebníky. Budou se z něj vysílat přes internet živé koncerty. Prostory pro studio vybavené nejmodernější technologií poskytla ostravská skupina BUTY.

Přehrát vše

Související