iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 6. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3369
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zásah v Kobylí

  0:29 do playlistu

  Zásah v Kobylí
  V Kobylí na Břeclavsku se dnes před exekutory v domě zabarikádoval ozbrojený muž se svou ženou. Kvůli nucenému vystěhování vyhrožoval namířenou zbraní jim i jihomoravským policistům. V domě dokonce pustil plyn a chtěl ho nechal vybouchnout.

 • Zásah v Kobylí

  2:46 do playlistu

  Zásah v Kobylí
  A teď živě s psycholožkou Zuzanou Spurnou.

 • Čistírny odpadních vod

  8:08 do playlistu

  Čistírny odpadních vod
  Třetina obcí v Jihomoravském kraji není napojená na čistírnu odpadních vod. Vyplývá to z poslední zprávy Českého statistického úřadu za rok 2016. I tak ale nové přibývají. Jen za posledních 5 let v kraji vzniklo pět-a-třicet takových zařízení.

 • Renovace OP Prostějov

  10:07 do playlistu

  Renovace OP Prostějov
  Na místě, kde dřív stávaly výrobní haly oděvního gigantu OP Prostějov, by měly stát tři nové továrny. Tak to plánuje společnost, která vlastní pozemky. Vyrábět by se tam mohly třeba součástky do aut. Budoucí nájemci by ale mohli mít problém s hledáním pra

 • Divoké koně v Podyjí

  12:44 do playlistu

  Divoké koně v Podyjí
  Po měsíci v aklimatizační ohradě se můžou divocí koně v Národním parku Podyjí proběhnout po pastvině. Dnes dopoledne tam ochránci přírody první stádo vypustili. Zvířata z Anglie budou spásat vzácná vřesoviště a stepi, které by jinak zarostly keři.

 • Zvířata v národních parcích

  14:47 do playlistu

  Zvířata v národních parcích
  Exmoorští poníci nejsou jedinými divokými zvířaty, které můžou lidé v Podyjí pozorovat. Žijí tu i některé vzácné druhy – například čáp černý nebo užovka stromová. Na rakouské straně správci potvrdili i výskyt plaché kočky divoké.

 • Voda pro Antonínek

  17:46 do playlistu

  Voda pro Antonínek
  Svatý Antonínek na Hodonínsku, jedno z nejznámějších moravských poutních míst,ohrožuje nedostatek vody. Studánka - která vodou zásobovala poutníky - vyschla a kritický nedostatek vody mají taky dvě studny v poutním areálu. Živě s Josefem Kvasničkou.

 • Cvičná lodní nehoda

  20:04 do playlistu

  Cvičná lodní nehoda
  Pro dnešek fikce, ale důležitá zkouška pro reálný problém. Na hladině Novomlýnské nádrže u Pavlova dnes při nehodě výletní lodi cvičně zasahovalo víc než 100 záchranářů, policistů i hasičů. Taktické cvičení Katamarán 2018 mělo sladit komunikaci mezi jedno

 • Století sakrální architektury

  21:52 do playlistu

  Století sakrální architektury
  Jaké v posledních desetiletích vznikají kostely a další svatostánky ukazuje nová výstava. Jmenuje se Století sakrální architektury a připravit ji pomáhali studenti. V kryptě pod katedrálou Svatého Petra a Pavla v Brně bude k vidění od 15. června.

Přehrát vše

Související