iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 9. 2013
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1456
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rok od metanolové aféry

  0:44 do playlistu

  Rok od metanolové aféry
  Přesně před rokem začal zabíjet otrávený alkohol. V Havířově zemřel dvaašedesátiletý muž. A brzy začaly pomoc lékařů vyhledávat desítky dalších lidí. Mnozí z nich se nevyléčili doteď.

 • Spory kvůli prodeji pozemků

  7:44 do playlistu

  Spory kvůli prodeji pozemků
  Zastupitelé vesnice Branky na Vsetínsku dnes jednají o prodeji rozlehlého parku přímov centru vesnice. Včetně zchátralého zámku a bývalé budovy dětské psychiatrické léčebny jej chce získat soukromá společnost. Některým občanům vesnice se to ale nelíbí.

 • Přípravné ročníky

  10:35 do playlistu

  Přípravné ročníky
  Do základních škol už vyrazily i žáci, kteří si ale na regulérní začátek svého vzdělání musí ještě rok počkat. Takzvané přípravné třídy jsou určené hlavně dětem, které by - z různých důvodů - nemusely první třídu zvládnout.

 • Vladimíra Klimecká získala Literární cenu Knižního klubu

  12:25 do playlistu

  Vladimíra Klimecká získala Literární cenu Knižního klubu
  Literární cena Knižního klubu putuje na jižní Moravu. Prestižní ocenění získala za svůj román Vladimíra Klimecká z Vacenovic na Hodonínsku. Druhý život Marýny G. mapuje život čtyř generací žen.

 • Nehoda na Křetínské přehradě

  14:34 do playlistu

  Nehoda na Křetínské přehradě
  Loďka se třemi rybáři se dnes dopoledne převrhla na Křetínské vodní nádrži u Letovic. Dvěma mužům se podařilo doplavat ke břehu, třetí ale zůstal pod hladinou. Hasiči a potápěči po něm pátrali do čtvrté hodiny odpolední, kdy hledání zastavili.

 • Lelkování v Bedřichovicích

  16:26 do playlistu

  Lelkování v Bedřichovicích
  3. září - obecní svátek. Už potřetí ho lidi v Bedřichovicích na Brněnsku pojali jako den klidu a volna. Kdo mohl, vzal si dovolenou a přišel lelkovat. Jde o součást projektu výtvarnice Kateřiny Šedé, která se moravskou obec snaží přetvořit v malý Londýn.

 • Kazy na kráse Jihlavy

  18:48 do playlistu

  Kazy na kráse Jihlavy
  Jihlavu hyzdí opuštěné trafiky a prázdné novinové stánky. Prodejci novin, časopisů a cigaret krachují. Jejich stánky ale zůstávají na ulici jako terč vandalů a sprejerů.

 • Brněnská jízdní policie slaví 20 let fungování

  20:31 do playlistu

  Brněnská jízdní policie slaví 20 let fungování
  Policisti na koních pomáhají třeba při demonstracích nebo rizikových fotbalových zápasech. Kromě Brna má policie jízdní oddíl už jen v Praze a Zlíně.

 • Hamlet v Horáckém divadle

  22:21 do playlistu

  Hamlet v Horáckém divadle
  Jediná profesionální divadelní scéna na Vysočině - Horácké divadlo chystá pro letošní sezonu 8 premiér. Jako první zkouší herci Hamleta od Williama Shakespeara. Premiéru bude mít už v sobotu 7. září .

Přehrát vše

Související