iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
4687
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:12 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Rušení a omezení lokálních vlaků ve středních Čechách

  1:08 do playlistu

  Rušení a omezení lokálních vlaků ve středních Čechách
  Středočeský kraj zruší nebo omezí 12 lokálních vlakových spojů. Rozhodli o tom středočeští radní, kteří tak chtějí ušetřit peníze na tratích, které jsou málo využívané. Ne ale všichni lidé a taky starostové s novinkou souhlasí a chtějí lokální linky na železnici zachovat.

 • Výluka v Pardubicích se protáhne o měsíc

  3:20 do playlistu

  Výluka v Pardubicích se protáhne o měsíc
  A u problémů na železnici ještě zůstaneme, protože výluka na trati z Pardubic do Hradce Králové se prodlouží asi o měsíc. Kvůli celkové modernizaci železničního uzlu a výstavbě nového mostu přes Labe od června nejezdí vlaky mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, a zároveň také Chrudimí.

 • Končí očkovací centrum v Teplicích

  4:13 do playlistu

  Končí očkovací centrum v Teplicích
  Velkokapacitní očkovací centrum v severočeských Teplicích dnes končí svůj provoz. A během srpna skončí také ostatní v Ústeckém kraji. Zájemci si tak budou moci přijít pro vakcínu už jen do nemocnic nebo do ordinací praktických lékařů. Právě ti ale upozorňují na to, že dosud není možné velká balení ampulí dělit. Celá plata často nejsou schopni včas vyočkovat.

 • Volno pro státní zaměstnance a jednodušší cestování dětí

  5:51 do playlistu

  Volno pro státní zaměstnance a jednodušší cestování dětí
  Vláda souhlasila se dvěma dny placeného volna pro státní zaměstnance, kteří letos podstoupili, nebo podstoupí očkování proti covidu-19. A kabinet také rozhodl o jednodušších podmínkách návratu dětí ze zahraničí.

 • Pandemie a studium v zahraničí

  6:23 do playlistu

  Pandemie a studium v zahraničí
  Čeští středoškoláci můžou vyjet na stipendijní pobyty ve Spojených státech s ročním zpožděním. Umožnila jim to americká diplomacie. Například 13 studentů, proto až teď o prázdninách, do zámoří teprve vyrazí. Cestování za studiem je ale stále omezeno - také pro vysokoškoláky. Do některých zemí se kvůli proticovidovým opatřením stále nemůžou dostat.

 • Prskavec dopádloval na OH pro zlato

  8:01 do playlistu

  Prskavec dopádloval na OH pro zlato
  Kajakář Jiří Prskavec, který byl před pěti lety bronzový na Hrách v Riu, si tentokrát dojel pro nejcennější kov s více než třívteřinovým náskokem. 28letý rodák z Mělníka, který byl favoritem soutěže, se tak stal prvním českým kajakářem ve vodním slalomu, který může slavit zlatou olympijskou medaili v prestižní kategorii.

 • Zlato vybojoval i Lukáš Krpálek

  9:05 do playlistu

  Zlato vybojoval i Lukáš Krpálek
  Celkově už třetí zlatý kov na hrách vybojoval 32letý judista Lukáš Krpálek. Zlatý muž z Ria v kategorii do sta kilogramů se dostal na absolutní vrchol také v Tokiu, tentokrát ale v nejtěžší váhové kategorii.

 • Termíny v dostavbě Dukovan

  10:04 do playlistu

  Termíny v dostavbě Dukovan
  Obce v okolí jaderné elektrárny Dukovany chtějí, aby vláda plnila termíny v přípravě nového pátého jaderného bloku. Tendr na jeho dodavatele měl začít už vloni. Podle ministra průmyslu Karla Havlíčka už ale byl v podstatě zahájený, a to bezpečnostním posouzením případných zájemců. To má skončit letos v listopadu. Zároveň se ale mluví o prodlužování životnosti současných jaderných bloků až na 60 let, to znamená do roku 2045.

 • Zaměstnanost v Temelínu

  10:57 do playlistu

  Zaměstnanost v Temelínu
  Jaderná elektrárna a s ní související zaměstnanost mají na okolní obce přímý dopad. V Dukovanech pracuje přes 1400 lidí, a další pracovní místa na elektrárnu navazují. Právě proto obce žádají po státu co nejrychlejší rozhodnutí ohledně dalšího bloku. Potřebují se na to připravit jak ony samy, tak i místní firmy.

 • První síť vodíkových plnících stanic

  12:35 do playlistu

  První síť vodíkových plnících stanic
  O vodíku se mluví jako o palivu budoucnosti. Regionem, který se rozvoji ekologických tedy vodíkových technologií už teď aktivně věnuje, je Ústecký kraj. Vzniká v něm první síť plnicích stanic v Česku. A plánuje také veřejnou dopravu na vodíkový pohon. Jedním ze zdrojů tohoto plynu mají být rekultivované plochy.

 • Stavba Ještědu začala před 55 lety

  14:37 do playlistu

  Stavba Ještědu začala před 55 lety
  Horský hotel s vysílačem na Ještědu je nejvýraznější a nejznámější dominantou nejen Liberce, ale celého regionu. Vysoký je 94 metrů. A právě dnes je tomu 55 let od položení základního kamene. V roce 1973 pak Ještěd otevřeli veřejnosti.

 • Památková ochrana Líbigovo městečko

  17:33 do playlistu

  Památková ochrana Líbigovo městečko
  Památkovou ochranu chtějí města v Libereckém kraji i pro další unikátnosti. Příkladem může být Liberec a jeho Líbigovo městečko. Pokus prohlásit unikátní zaměstnaneckou kolonii památkovou zónou ale není první.

 • Sklářské hutě a rozhledny

  19:56 do playlistu

  Sklářské hutě a rozhledny
  A nejsou to jen památky a příroda. Mezi návštěvníky jsou stále více oblíbené i návštěvy zdejších sklářských hutí nebo rozhleden.

 • Zrekonstruované odpočívadlo na D1

  20:28 do playlistu

  Zrekonstruované odpočívadlo na D1
  Řidiči můžou nově zastavit na zmodernizovaném odpočívadle na dálnici D1 u obce Studený ve směru na Brno. Je tam 26 míst pro auta a 12 pro kamiony. V současnosti je podél tuzemských silnic a dálnic na 140 odpočívek. Na některých úsecích ale stále chybějí, a to způsobuje potíže hlavně řidičům kamionů.

 • Mladé Buky na Trutnovsku přišly o dalšího čápa

  21:49 do playlistu

  Mladé Buky na Trutnovsku přišly o dalšího čápa
  Mladé Buky na Trutnovsku přišly o dalšího čápa, který tam hnízdil. Mladého Bonifáce připravil o život stejně jako jeho matku, sloup elektrického vedení. Čapí mláďata pomáhali od května přikrmovat místní.

 • Slovanská epopej v Moravském Krumlově

  22:27 do playlistu

  Slovanská epopej v Moravském Krumlově
  Na Muchovu Slovanskou epopej, kterou po deseti letech opět vystavují na zámku v Moravském Krumlově, se přišli podívat první návštěvníci. Expozice dvaceti pláten je ale zatím pouze ve zkušebním provozu, podívat se tak můžou přijít jen místní. Pro ostatní zájemce se ale otevře už zítra.

 • Začíná Jiráskův Hronov

  24:30 do playlistu

  Začíná Jiráskův Hronov
  Jiráskův Hronov je nejstarší kontinuálně trvající divadelní festival na světě. Dnes začíná jeho 91. ročník.

Přehrát vše

Související