iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 3. 2021
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
3917
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:12 do playlistu

  Headlines
  Přehled hlavních zpráv z regionů.

 • Vývoj epidemi v Česku

  1:04 do playlistu

  Vývoj epidemi v Česku
  Skóre protiepidemického systému PES je teď nejvyšší v Libereckém kraji - dosahuje tam 78 bodů z maximálně 100 možných. Jinak ale i tam denní přírůstky nových případů nákazy covidem-19 v tomto týdnu začaly klesat.

 • Počty covidových lůžek v nemocnicích

  3:08 do playlistu

  Počty covidových lůžek v nemocnicích
  Zaplněnost covidových lůžek v nemocnicích přehledně po krajích, napříč republikou: Nejvíc volných je k dispozici na jižní Moravě a v Královéhradeckém kraji. Všechna covidová lůžka jsou zaplněna momentálně v Plzeňském kraji.

 • Podpůrná kyslíková terapie

  3:33 do playlistu

  Podpůrná kyslíková terapie
  Skoro samozřejmou součástí péče o pacienty s covidem, kteří potřebují hospitalizaci, je podpůrná kyslíková terapie. Fakultní nemocnice v Praze na Vinohradech ho potřebuje 5 tun denně.

 • Nová kyslíková stanice Nemocnice pod Petřínem

  4:15 do playlistu

  Nová kyslíková stanice Nemocnice pod Petřínem
  Pražská Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského bude mít novou kyslíkovou stanici. Kapacita té dosavadní nestačí. Kvůli pacientům s koronavirem teď mají až čtyřnásobnou spotřebu kyslíku.

 • Očkování na Vysočině

  6:05 do playlistu

  Očkování na Vysočině
  Některá očkovací centra na Vysočině zřejmě budou budou muset v příštím týdnu omezit provoz - přestávají totiž mít, čím očkovat: Kraj v tomto týdnu dostal o víc než polovinu míň dávek vakcíny od firem Pfizer/BioNTech, než měl přislíbeno od Ministerstva zdravotnictví.

 • Nová ohniska ptačí chřipky

  7:02 do playlistu

  Nová ohniska ptačí chřipky
  Až do dneška se ptačí chřipka v Česku - ve svém současném výskytu - objevila na 13 místech a ve všech případech šlo o domácí malochovy. Dnes poprvé byla identifikovaná ve velkochovu.

 • Chybí registr testů ve firmách

  9:22 do playlistu

  Chybí registr testů ve firmách
  Krajské hygienické stanice upozorňují na to, že celorepublikové statistiky o počtu nakažených a denních přírůstcích případů covidu-19 jsou zkreslené: Započítává se do nich totiž jen část testů, které z nařízení vlády u svých zaměstnanců plošně provádějí firmy.

 • Testování řidičů autobusů

  11:12 do playlistu

  Testování řidičů autobusů
  Semilská dopravní společnost BusLine vyřešila plošné a povinné testování svých zaměstnanců na covid speciálně vybaveným autobusem. Své pracovníky, většinou řidiče má totiž rozeseté v terénu a navíc neustále v pohybu, na cestách.

 • Další otrávení dravci

  12:34 do playlistu

  Další otrávení dravci
  Na Litoměřicku a Hodonínsku je našli ornitologové se speciálně vycvičeným psem. Dravci jeví známky otravy. Přesnou příčinu smrti určí pitva, případy vyšetřuje policie.

 • Automobilky mají problém se zásobováním

  13:02 do playlistu

  Automobilky mají problém se zásobováním
  Továrna automobilky Toyota v Kolíně od pondělí na 2 týdny zastavuje výrobu, protože nemá dost polovodičů: Dodávku součástek zpozdila nepříznivá povětrnostní situace v severní Americe.

 • U Písku našli další lidské ostatky

  13:26 do playlistu

  U Písku našli další lidské ostatky
  Další nezvyklý nález u Písku, policie v opuštěném domě v Semicích našla tři pytle plné lidských kostí, především dolních i horních končetin. Už před několika dny přitom běžkyně objevila v lese na okraji Písku 11 lidských lebek. Kriminalisté zjišťují, jestli spolu nálezy souvisí. Jde pravděpodobně o ostatky více lidí, pohřbených před několika desítkami let, které někdo vyjmul ze země.

 • Sečteno z Plzeňského kraje

  13:52 do playlistu

  Sečteno z Plzeňského kraje
  Každý pátek se věnuje náš zpravodajský seriál Sečteno dopadům pandemie na jednotlivé regiony, dnes z Plzeňského kraje.

 • Záchrana kostelav Horním Slavkově

  19:44 do playlistu

  Záchrana kostelav Horním Slavkově
  Horní Slavkov na Sokolovsku získal 11 milionů korun na obnovu kostela svatého Jiří: Uspěl s tímto projektem atypicky - v dotačním programu zaměřeném na opravy tzv. brownfieldů.

 • Technologie a odpady

  21:31 do playlistu

  Technologie a odpady
  Jak využít chytré technologie v odpadovém hospodářství - i to je možné, jak uvidíte v následující reportáži Kateřiny Golasovské - z Unhoště.

 • Začátek jara

  23:41 do playlistu

  Začátek jara
  Od dnešní půlnoci platí varování meteorologů před náledím, a to v celé zemi. Ale příroda a zvířata už příchod jara cítí - dokladem toho je třeba to, že na zámku v Českém Krumlově už se ze zimního spánku probouzejí medvědi.

 • Kamerami proti antirouškařům

  30:41 do playlistu

  Kamerami proti antirouškařům
  Městská policie v Ústí nad Labem dostala miniaturní kamery na klopu. Záznam z nich bude sloužit především proti lidem, kteří nenosí roušky. Strážníci do teď neměli, jak lidem dokázat, že roušku do jejich příchodu na ústech neměli. Záznam z kamer je teď usvědčí.

Přehrát vše

Související