iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 1. 2021
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
18752
zhlédnutí

Z metropole

Štvanický zimák — Divadla v roce 2021 — Kluk šije roušky — Mostecká 17 — Výstavy venku — Výzva na Vyšehradské jezdce — Vladimír Boudník — Vontové a Rváčov — Příběh dveří

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Štvanický zimák

  0:48 do playlistu

  Štvanický zimák
  Před devadesáti lety se na zimním stadionu na Štvanici hrál první hokejový zápas. Před deseti lety ho pak shrábly buldozery. Historie výjimečné stavby i budoucnost uprázdněného prostoru.

 • Divadla v roce 2021

  6:25 do playlistu

  Divadla v roce 2021
  Česko patří k zemím s největší návštěvností divadel na světě. Ročně se tady prodá více než 6 milionů vstupenek. Největší koncentrace divadel je pak v Praze. Kvůli koronaviru pro ně byl ale rok 2020 nejhorším v novodobé historii.

 • Kluk šije roušky

  8:21 do playlistu

  Kluk šije roušky
  Původně chtěl Jiří Žák darovat roušky, které šil spolužákům, ale dočkal se nepochopení. Jeho matka příběh zveřejnila na sociální síti, kde ho následně podpořily deseti tisíce lidí. Školák ani dnes nezahálí - pořád šije roušky potřebným.

 • Mostecká 17

  10:12 do playlistu

  Mostecká 17
  Nejen vražda c.k. policejního konfidenta Rudolfa Mrvy. V historickém domě číslo 17 v Mostecké ulici se toho událo mnohem víc.

 • Výstavy venku

  15:58 do playlistu

  Výstavy venku
  Galerie jsou zavřené, umělecká díla se ale objevují ve veřejném prostoru. Někteří autoři sázejí na výlohy, jiní staví výstavy lidem do cesty. Jedna z nich je v centru Prahy-odkazuje k televizní krizi před dvaceti lety.

 • Výzva na Vyšehradské jezdce

  17:51 do playlistu

  Výzva na Vyšehradské jezdce
  Pro jednu z příštích Metropolí chystáme obsáhlou reportáž o partě mladíků, kteří si v padesátých letech říkali Vyšehradští jezdci. Sháníme proto jakékoliv informace pamětníků jejich akcí na Vyšehradě a v blízkém okolí.

 • Vladimír Boudník

  18:30 do playlistu

  Vladimír Boudník
  Přesně 954 děl obsahuje historicky první kompletní biografie Vladimíra Boudníka. Svérázný umělec, o kterém Bohumil Hrabal napsal povídku Něžný Barbar, se proslavil jako grafik a autor nového směru-explosionalismu.

 • Vontové a Rváčov

  20:21 do playlistu

  Vontové a Rváčov
  80 let od svého vzniku oslavila nedávno Záhada hlavolamu. Román Jaroslava Foglara inspiroval několik generací třeba k hledání tajemných Stínadel. O dětech, které se staly skutečnými Vonty, teď vypráví komiks s názvem Rváčov.

 • Příběh dveří

  22:23 do playlistu

  Příběh dveří
  Vracíme se k domu číslo 17 v Mostecké ulici. Výjimečné vchodové dveře pro něj na zakázku holandského spolumajitele vyrobil sochař a umělecký kovář Petr Císařovský. Obrazově na nich spojil oba národy.

Přehrát vše