iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 7. 2020
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
14072
zhlédnutí

Z metropole

Pražské včely — Obměny aut policie — Komiks Milada Horáková — Legendy lokálů: Podskalí — 950 let Vyšehradské kapituly — Kafka jako malý stvořitel — Večeře na Karlově mostě — Vltava: Jiří Frost

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Legendy lokálů: Podskalí

  0:06 do playlistu

  Legendy lokálů: Podskalí
  Nejen legendární hostinec U Koppů. Staré Podskalí bývalo plné nejrůznějších hospod a špeluněk. Většina z nich zmizela se starou zástavbou. Některé nové vznikly.

 • Pražské včely

  0:41 do playlistu

  Pražské včely
  Nejen v Michelském lese, ale i v samotném centru Prahy, třeba na střeše budovy magistrátu na Mariánském náměstí-tam všude je možné v Praze chovat včely. A pražský med je poněkud překvapivě mimořádně kvalitní.

 • Obměny aut policie

  5:34 do playlistu

  Obměny aut policie
  Pražská policie začala používat 20 nových elektromobilů. Vozový park sboru se bude měnit i do budoucna - klasických osobních aut dostane ještě letos 900.

 • Komiks Milada Horáková

  6:50 do playlistu

  Komiks Milada Horáková
  Byla jedinou ženou odsouzenou k smrti v politických procesech v 50. letech minulého století. Teď jeden z nejtragičtějších příběhů české novodobé historie vychází v komiksové knize s jednoduchým názvem: Milada Horáková.

 • 950 let Vyšehradské kapituly

  14:47 do playlistu

  950 let Vyšehradské kapituly
  Vyšehradská kapitula si připomíná 950 let od založení. Hlavní oslavy proběhly o uplynulém víkendu. Návštěvníci si mohli mimořádně prohlédnout barokní relikviář svatého Jana Nepomuckého.

 • Kafka jako malý stvořitel

  16:33 do playlistu

  Kafka jako malý stvořitel
  Herec Karel Dobrý jako dospívající Franz Kafka. Hra inspirovaná životem a dílem známého spisovatele. Scénář napsal Egon Tobiáš a vytvořil ho na míru bytu v domě Skautského institutu na Staroměstském náměstí, kde Kafka vyrůstal.

 • Večeře na Karlově mostě

  18:15 do playlistu

  Večeře na Karlově mostě
  Výjimečné rozloučení s protikoronavirovými opatřeními se ve středu večer konalo na Karlově mostě. Organizátoři ze spolku Piana na ulici tady uspořádali u pětisetmetrového stolu hostinu.

 • Vltava: Jiří Frost

  20:23 do playlistu

  Vltava: Jiří Frost
  Letní seriál o pražské Vltavě pokračuje profilem muže, který jí věnoval většinu života. Plavčík a zaměstnanec Povodí Vltava Jiří Frost zemřel před pěti lety. Do té doby nám pomohl s mnoha reportážemi.

Přehrát vše