iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 3. 2020
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
13678
zhlédnutí

Z metropole

Kaple Kalvárie na Petříně — Koronavirus všude — Problémy vozíčkářů — Stromy pro katedrálu — Příběh Vlastislava Žuka — Tísňová linka — Jazzová superfotka — Klub Milady Horákové — Podolské kasematy — Tělocvična seniorů

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

  • Kaple Kalvárie na Petříně

    0:44 do playlistu

    Kaple Kalvárie na Petříně
    Kaple sv. Kříže neboli Kaple Kalvárie na Petříně byla ještě před půl rokem ve špatném stavu, dnes už září v plném lesku. Je to poslední ze souboru drobných sakrálních staveb v parku u Petřínské rozhledny, která prošla rekonstrukcí.

  • Koronavirus všude

    5:50 do playlistu

    Koronavirus všude
    Koronavirus začal mít tento týden velký dopad na běžný život v celém Česku, Prahu nevyjímaje. Právě v hlavním městě je zjištěno dosud největší množství nakažených. Koronavirus má dopady i na dopravu.ČT24: Téma Koronavirus

  • Problémy vozíčkářů

    7:54 do playlistu

    Problémy vozíčkářů
    Nádraží s překážkami v přístupu k vlakům, nefunkční plošiny nebo nutnost objednat se předem – věci, které většina lidí vůbec nevnímá nebo si je neuvědomuje, ale vozíčkářům komplikují život a často pro ně znamenají neřešitelný problém.Pražská organizace vozíčkářů

  • Stromy pro katedrálu

    9:42 do playlistu

    Stromy pro katedrálu
    Katedrála svatého Víta se připravuje na instalaci nových varhan. Tento týden pokáceli v lesích u Rychnova nad Kněžnou smrky, které zpevní kůr chrámu. Tak, aby unesl nový nástroj. Dřevo darovala obec Liberk.Svatovítské varhany

  • Příběh Vlastislava Žuka

    11:21 do playlistu

    Příběh Vlastislava Žuka
    Před 75 lety se dostal do Prahy československý parašutista Vlastislav Žuk z amerického výsadku Cottage. Na území okupované vlasti ho vyslala tajná služba Spojených států.Wikipedie: Vlastislav Žuk

  • Tísňová linka

    13:39 do playlistu

    Tísňová linka
    Tísňová péče střediska sociálních služeb Prahy 1 funguje rovných dvacet let. V Palackého ulici se shromažďují všechna volání o pomoc a tady se dispečeři rozhodují, zda na místo pošlou sociálního pracovníka nebo rovnou sanitku.Středisko sociálních služeb Praha 1: Tísňová linka

  • Jazzová superfotka

    16:18 do playlistu

    Jazzová superfotka
    Tři měsíce příprav a jedna jediná fotografie. 18. září 2019 se na zahradě rozhlasu v Karlíně sešly čtyři generace českých jazzmanů. Sto jedna muzikantů zachytil fotograf Khalil Baalbaki. A vznikla fotografie „My jsme jazz“.Rozhlas.cz: My jsme jazz!

  • Klub Milady Horákové

    18:47 do playlistu

    Klub Milady Horákové
    Před třiceti lety vznikl v zaplněném sále bývalého kina Hvězda v Praze Klub dr. Milady Horákové, kterou komunisté po vykonstruovaném procesu odsoudili k smrti. Klub se snaží i o vyplňování bílých míst v naší novodobé historii.Oficiální stránky Klubu Milady Horákové

  • Podolské kasematy

    20:54 do playlistu

    Podolské kasematy
    Praha má mnohakilometrové podzemí. Vůbec poprvé se pro veřejnost otevřely i Podolské kasematy – jeden ze čtyř úseků chodeb ve vyšehradských hradbách.

  • Tělocvična seniorů

    22:42 do playlistu

    Tělocvična seniorů
    Na dvoře domu číslo 13 v Žitné je z ulice ukrytý vstup do tělocvičny. Ta vznikla před několika lety z nepříliš prosperujícího fitcentra. a teď slouží seniorům z prvního pražského obvodu. A to zcela zdarma.Tělocvična: bezplatné zdraví pro občany Prahy 1

Přehrát vše