iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 4. 2017
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
9391
zhlédnutí

Z metropole

Chaberské hospody — Soud o Epopej — Radnice pod lešením — Nymbursko do PIDu — Co dál s Hlavním nádražím — Oprava kolotoče — Prázdné domy — Nový kolektor — Autobusový den — Lucerna v Dlouhé — Jonáš v Celetné — Libeňská kronika

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

  • Chaberské hospody

    0:42 do playlistu

    Chaberské hospody
    Na výlet po historických hospodách Dolních Chaber nás pozvali dvě místní činorodé dámy. Jana Snížková a Martina Mrňavá jsou zároveň hybnými silami chaberského sdružení na ochranu památek.

  • Soud o Epopej

    4:37 do playlistu

    Soud o Epopej
    Cyklus velkoformátových obrazů Slovanská epopej od Alfonse Muchy patří hlavnímu městu – rozhodl tak soud pro Prahu 1. Ten současně zamítl žalobu na určení vlastnictví, kterou podal malířův vnuk John Mucha.

  • Radnice pod lešením

    6:08 do playlistu

    Radnice pod lešením
    Staroměstská radnice je zakrytá – začala její oprava, která potrvá 1,5 roku. Po tu dobu bude pro návštěvníky omezený přístup do radniční věže a mimo provoz bude na několik měsíců i samotný orloj.

  • Nymbursko do PIDu

    7:30 do playlistu

    Nymbursko do PIDu
    Do systému pražské integrované dopravy se zapojila další oblast Středočeského kraje. Cestující teď z hlavního města dojedou za pražské jízdné až na Nymbursko. Tam teď jezdí sedm nových linek.

  • Co dál s Hlavním nádražím

    9:21 do playlistu

    Co dál s Hlavním nádražím
    Už je to pět měsíců, co pražské Hlavní nádraží převzal zpátky stát. Správa železnic vypověděla italskou firmu Grandi Stazioni a teď dokončuje převod všech smluv. Odstupné by se podle úřadu mělo státu vrátit asi za 5 let.

  • Oprava kolotoče

    11:21 do playlistu

    Oprava kolotoče
    Dlouho plánovaná oprava unikátního historického letenského kolotoče v těchto dnech konečně začala. Do práce se vrhli už i restaurátoři dřevěných částí, kteří dokončili zevrubnou prohlídku celé stavby.

  • Prázdné domy

    14:22 do playlistu

    Prázdné domy
    Projekt Prázdné domy se snaží upozorňovat na chátrající objekty. Zatím jich v Česku dobrovolníci zaznamenali víc než 1500. Na seznamu je i spousta pražských staveb. Dlouhodobě třeba Hotel Evropa na Václavském náměstí.

  • Nový kolektor

    16:25 do playlistu

    Nový kolektor
    Začala jedna z nejvýznamnějších současných pražských staveb – nový kolektor u Hlávkova mostu. Až 35 metrů hluboká šachta, kterou povedou inženýrské sítě, doplní unikátní sít kolektorů v metropoli. Stavba vyjde zhruba na 460 milionů korun.

  • Autobusový den

    18:50 do playlistu

    Autobusový den
    Čtvrt století existence příměstských autobusových linek kolem Prahy – příležitost pro přehlídku současných i historických vozů. Během ní se lidi mohli uplynulou sobotu svézt i legendární Škodou RTO.

  • Lucerna v Dlouhé

    19:18 do playlistu

    Lucerna v Dlouhé
    Nejhranější českou klasiku, Jiráskovu Lucernu, se teď pokusilo nově představit pražské Divadlo v Dlouhé pod režijním vedením Hany Burešové. Do role starého vodníka, kterou tradičně ztvárňují herečtí bardi, obsadila Arnošta Goldflama.

  • Jonáš v Celetné

    21:17 do playlistu

    Jonáš v Celetné
    Legendární představení divadla Semafor Jonáš a tingl-tangl ze šedesátých let teď nastudoval pražský spolek Kašpar. Uvádí ho na scéně Divadla v Celetné.

  • Libeňská kronika

    23:16 do playlistu

    Libeňská kronika
    Pan Tomáš Kejř, hostinský a taky bubeník kapely Led Zeppelin Revival. Ale hlavně libeňský rodák a patriot. Před několika lety založil velmi úspěšnou facebookovou veřejnou skupinu Libeňská kronika.

Přehrát vše

Související