iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 6. 2012
13:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2769
zhlédnutí

Z metropole

Volejbalová škola Praha Josefa Farmačky — Čestná stráž AČR ve školce — Změny MHD v Praze — Výluky metra — Falešné parkovací lístky — Spor o byty v Praze 6 — Komunitní zahradničení — Kinobus DP — Držitelé klíčů od korunovačních klenotů — Terénní psychiatrie — Letní seriál: Vidoule

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Volejbalová škola Praha Josefa Farmačky

  0:38 do playlistu

  Volejbalová škola Praha Josefa Farmačky
  Volejbalová škola Praha Josefa Farmačky přijímá tento rok opět nové žáky. Roli při jejich výběru přitom nehraje ani míra talentu, ani výška nebo váha dětí. Škola je výjimečná tím, že dá šanci každému, kdo má o tento sport zájem. Škola ale dlouhodobě bojuje s nedostatkem peněz. Už 10 lety sídlí na ZŠ K Milíčovu na Jižním Městě.

 • Čestná stráž AČR ve školce

  5:10 do playlistu

  Čestná stráž AČR ve školce
  Vojáci Čestné stráže Armády České republiky předvedli dětem v Mateřské škole Rohožník v Újezdě nad Lesy část svého exhibičního vystoupení. Mateřská škola Rohožník se před rokem jako jedna z mála školek v České republice zúčastnila humanitární sbírky pro školy v Afgánistánu. Odměnou pro děti byl den strávený se členy Čestné stráže.

 • Změny MHD v Praze

  7:22 do playlistu

  Změny MHD v Praze
  Přestupování a dlouhé čekání na dopravní spojení v hlavním městě. Na takové cestování se od září musí připravit Pražani, kteří bydlí na okraji metropole. Magistrát totiž seškrtal řadu autobusových a tramvajových linek. Stěžují si městské části - jejich připomínky ani petice obyvatel nedokázaly situaci změnit. Radní chtějí na MHD ušetřit minimálně 400 milionů korun, aby bylo z čeho zaplatit například dostavbu tunelu Blanka.

 • Výluky metra

  9:06 do playlistu

  Výluky metra
  Pražský dopravní podnik chystá dvě velké výluky metra na lince A. Na začátku července nepojedou vlaky mezi stanicemi Můstek a Dejvická a na konci září se na tři dny uzavře zřejmě celá trasa A. Důvodem jsou plánované opravy výhybek.

 • Falešné parkovací lístky

  10:27 do playlistu

  Falešné parkovací lístky
  Kvalita falešných parkovacích lístků, které se už několik měsíců ve stovkách šíří po Praze, zarazila odborníky. Podle soudního znalce jsou padělky vyrobeny shodným způsobem jako originály. Jen na ně pak někdo neuměle dotiskl sériová čísla. Lístky se vyrábějí ve Slovinsku, dovozce ale odmítá, že by odtamtud mohly pocházet i padělky. Policie zatím jejich výrobce neodhalila.

 • Rozšíření parkovacích zón
 • Spor o byty v Praze 6

  12:37 do playlistu

  Spor o byty v Praze 6
  O vzrušenou náladu se postarala petice nájemníků z Prahy 6 a občanských sdružení, která byla na programu jednání zastupitelstva. 1500 podpisů volá v podstatě po jediném: Zrušte zásady prodeje bytů, které jste schválili. Desítky rozzlobených nájemníků obecních bytů tvrdí, že s nimi radnice nekomunikuje. Podle nich jsou podmínky další vlny privatizace nastavené nespravedlivě oproti minulým létům. Radnice se brání, že ceny budou mnohem nižší než je tržní cena. Na znaleckých posudcích se ale teprve začíná dělat.

 • Komunitní zahradničení

  14:26 do playlistu

  Komunitní zahradničení
  I mezi paneláky a činžáky se dá pěstovat vlastní zelenina. V Praze letos začala fungovat už druhá komunitní zahrada, v níž si lidé můžou pronajmout svůj vlastní záhon. Na pronajatém pozemku v Holešovicích pěstuje zeleninu v pytlích už stovka lidí. Druhá možnost je na Jižním Městě. Organizátoři z obecně prospěšné společnosti Kokoza zatím získali prostor před místním kulturním centrem, kam dochází asi 20 pěstitelů.

 • Kinobus DP

  17:15 do playlistu

  Kinobus DP
  Dvě minuty trvá v reálném čase nafouknutí mobilního filmového plátna letního kinobusu pražského Dopravního podniku. Deset minut rozložení lavic a může se promítat. Letos už popáté přiváží tenhle autobus Pražanům výhradně české filmy skoro až domů. Letos ho čeká třiadvacet zastavení. Program letního kinobusu můžete najít na webové stránce www.dpp.cz/kinobus Vstup do tohoto letního kina je zdarma. Organizátoři vybírají pouze dobrovolný příspěvek na konto Pomozte dětem.

 • Držitelé klíčů od korunovačních klenotů

  18:48 do playlistu

  Držitelé klíčů od korunovačních klenotů
  Katedrála svatého Víta bude mít nové varhany za 50 milionů korun. Dohodlo se na tom všech 7 členů takzvané Rady katedrály. Ta funguje od roku 2010 a jsou v ní všichni držitelé klíčů od korunovačních klenotů - tedy prezident, arcibiskup pražský, předsedové obou komor parlamentu, premiér, primátor Prahy a probošt od svatého Víta.

 • Terénní psychiatrie

  20:09 do playlistu

  Terénní psychiatrie
  Psychiatři z pražské Ústřední vojenské nemocnice spustili pro pacienty unikátní novinku. Speciální tým sester se o lidi s duševní nemocí stará nejen na oddělení, ale nově i doma, poté, co nemocnici opustí. Vlastní terénní psychiatrický tým zavádí Ústřední vojenská nemocnice vůbec jako první v Česku.

 • Letní seriál: Vidoule

  21:39 do playlistu

  Letní seriál: Vidoule
  Přírodní památka Vidoule je tvořena třemi částmi. Dvě jsou geologické a k nim patří luční systém. Skály jsou vlastně starými stěnami lomů, dnes už dávno opuštěných. Pískovec se tu kdysi těžil pro stavební účely. Těžba tu ustala snad na přelomu 19. a 20. století. Každopádně za První republiky se už uvádí, že ve zdejších skalních dutinách a jeskyních žijí lidé. Ty tady, ve skalách na Vidouli najdeme i dnes.

Přehrát vše