iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 11. 2011
10:32 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
2502
zhlédnutí

Z metropole

Vojta Náprstek — Demonstrace za Slovanskou epopej — Bazén Šutka — Zveřejňování termínů operací — Ceny nemovitostí — Montované školky — Praha a její dcery — Ve svátek otevřeno — První dámy

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vojta Náprstek

  0:41 do playlistu

  Vojta Náprstek
  Vojta Náprstek, nebo v původní německé variantě jména Adalbert Fingerhut, byl mimořádně osvícený muž. Díky své matce Anně Fingerhutové měl výborné ekonomické zázemí - vlastnili známou vinopalnu. Se svým bohatstvím ale naložil opravdu noblesně. Stal se propagátorem technického pokroku, zakladatelem muzea a mecenášem cestovatelů. Náprstkovo muzeum je mimořádným unikátem, proslaveným po celém světě.

 • Demonstrace za Slovanskou epopej

  5:23 do playlistu

  Demonstrace za Slovanskou epopej
  Asi stovka demonstrantů, hlavně gymnazistů z Moravského Krumlova, protestovala tento čtvrtek před pražským magistrátem proti stěhování Muchovy Slovanské epopeje do hlavního města. Bez výsledku. Přestože nespokojení Moravané předali do rukou primátora taky text petice, kterou podepsalo 2700 lidí. Pražští zastupitelé se stěhováním pláten odmítli dál zabývat.

 • Bazén Šutka

  7:18 do playlistu

  Bazén Šutka
  2. listopad 2011 měl pro plavecký bazén Šutka v Kobylisích znamenat den D. Po 24 letech měl být konečně otevřen pro veřejnost. Nebude. Stavební firma SMP, která objekt vloni převzala, v květnu zastavila většinu prácí. Investorovi - hlavnímu městu totiž došly peníze. Areál s kapacitou více než 3000 lidí, který kromě bazénu zahrnuje aquapark, saunu a posilovnu, se teď už ale musí dostavět, říká vedení hlavního města. Zakonzervování by se v této fázi nevyplatilo, ročně by stálo desítky milionů. Pokud zastupitelé schválí dostavbu bazénu, hotový by měl být nejdříve v roce 2013.

 • Zveřejňování termínů operací

  9:23 do playlistu

  Zveřejňování termínů operací
  Zveřejňovat termíny operací a vyšetření musí všechny státní nemocnice. Příkaz ministra zdravotnictví má pacientovi usnadnit výběr, kde zákrok podstoupí. Hned první hodiny ale ukázaly, že obecné zadání pochopilo každé zařízení po svém.

 • Ceny nemovitostí

  11:33 do playlistu

  Ceny nemovitostí
  Byty i rodinné domky jsou dnes ve velkých městech až o třetinu levnější než před třemi lety. A ceny nejspíš už níž nepůjdou. Například třípokojový byt v Praze bylo před třemi lety možné koupit za 3 miliony 950 tisíc korun. Teď se dá sehnat za 3 miliony 150 tisíc. Celkem byly v roce 2008 průměrné ceny bytů v Česku 38 tisíc korun za čtvereční metr. Teď klesly na 30 tisíc.

 • Montované školky

  13:16 do playlistu

  Montované školky
  Nedostatek míst ve školkách nutí radnice pražských městských částí přistavovat stávající objekty nebo budovat jednoduché montované stavby. Jsou postaveny za několik týdnů a vyjdou o polovinu levněji než klasické zděné. Stavba přenosné školky pro 50 dětí v Uhříněvsi trvala 2 měsíce a je postavená stejně jako skladové budovy. Základem je ocelová konstrukce a kolem ní plášť. Stála 11 a půl milionu korun.

 • Praha a její dcery

  15:00 do playlistu

  Praha a její dcery
  Muzeum hlavního města Prahy letos slaví 130 let od svého založení. V rámci oslav vydalo publikaci mapující jeho historii a připravilo výstavu s názvem Praha a její dcery.

 • Slavnostní večer Křesadel
 • Ve svátek otevřeno

  17:56 do playlistu

  Ve svátek otevřeno
  Běžně zavřené, ve státní svátek pro veřejnost otevřené. Dveřmi úřadů, reprezentačních sálů i kanceláří prošly v Praze stovky lidí. Fronty byly dlouhé - kdo ale chtěl vidět všechno, co organizátoři připravili, šanci měl.

 • První dámy

  19:30 do playlistu

  První dámy
  Stávaly vždy ve stínu svých mužů. V roztockém muzeu se teď poprvé všechny dostaly do popředí a upozadily svoje manžele. Řeč je o prvních dámách republiky. Právě jim je věnovaná výstava, která potrvá až do února. Navíc výstava nezapomíná ani na dcery některých prezidentů, které musely čestnou pozici přijmout po úmrtí svých matek. Výstavu doplňují i fotografie a krátké vizitky dalších významných žen jednotlivých období.

 • Pozvánky na víkend

Přehrát vše