iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 9. 2011
18:34 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3844
zhlédnutí

Prizma

Nová forenzní metoda — Průmyslová výroba grafenu — Veletrh robotů na dálkové ovládání — Kontroverzní sčítání slonů — Mapa pohybu ledu — Ultra zelená vesnice

22 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová forenzní metoda

  0:45 do playlistu

  Nová forenzní metoda
  Jak identifikovat oběti zločinu, když jsou těla vysušená žárem pouště? Novou kriminalistickou metodu vymyslel specialista z laboratoře v mexickém Ciudad Juaréz - městě proslulém zločinností obřích rozměrů.

 • Průmyslová výroba grafenu

  3:52 do playlistu

  Průmyslová výroba grafenu
  Grafen - vlastnostmi předčí křemík, diamant i silikon. Problém je, jak ho získat. Polský Institut pro vývoj elektronických materiálů teď tvrdí, že objevil metodu, jak grafen vyrábět průmyslově.

 • Veletrh robotů na dálkové ovládání

  7:02 do playlistu

  Veletrh robotů na dálkové ovládání
  Veletrh, na kterém nesmí chybět nikdo, koho zajímají poslední novinky špičkových vojenských technologií. Nebudeme ale nakupovat zbraně. Do Washingtonu se sjelo přes 450 firem z celého světa. A všechny nabízejí - roboty na dálkové ovládání.

 • Kontroverzní sčítání slonů

  11:32 do playlistu

  Kontroverzní sčítání slonů
  Na Sri Lance sčítají divoké slony ? poprvé na celém ostrově. Vláda tvrdí, že chce zvířata lépe chránit. Někteří ekologové ale akci bojkotují - podle nich je to jen zástěrka pro to, aby se sloni efektivněji odchytávali a využívali na práci.

 • Mapa pohybu ledu

  14:56 do playlistu

  Mapa pohybu ledu
  Antarktida je v pohybu. Ledovce se po pevnině posouvají nejen na pobřeží, ale také ve vnitrozemí. Překvapení odhalila nová mapa kontinentu. Objev pomůže lépe předpovědět, jaké důsledky mohou mít na antarktický led klimatické změny.

 • Ultra zelená vesnice

  17:54 do playlistu

  Ultra zelená vesnice
  Rettenbach am Auer-berg se pyšní titulem nejekologičtější obce v Německu. A nezasloužil si to tím, že leží uprostřed polí a lesů. Pro 800 tamních obyvatel je zelená filosofie běžným životním stylem.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související